Eskişehir’de Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

admin          Genel     Eskişehir’de Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler     1473 Defa Okundu

Değerlendirmeniz için teşekkürler

Pek çok vatandaşımıza göre yaşam kalitesi ve modern kültürü ile Türkiye’nin en Avrupai şehri olarak gösterilen Eskişehir`de mutlaka gezilmesi gereken yerler , yılın her döneminde yurdun dört bir yanından ziyaretçi akınına uğramaktadır. Eskişehir, genç nüfusu, şehrine bağlı insanları ve hareketli yaşantısıyla dikkat çekmektedir. Bu güzel iç Anadolu şehrini gezmek için ne kadar zamana ihtiyacınız olduğunu merak ediyorsanız, bu konu tamamen size kalmıştır. Ancak yine de şehrin tarihi ve turistik mekanları arasında gösterilen demirbaşları gezebilmeniz için 1 gün bile yeterli olacaktır.

Eskişehir’in mutlaka gezilmesi gereken yerlerinin başında tarihi Odunpazarı Evleri yer almaktadır. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne de alınan bu yapılar, Selçuklu, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin farklı dönemlerinden izler taşımasıyla çok önemli tarihi bir dokuya sahiptir. Renkli nostaljik evler arasında Çağdaş Cam Sanatları Müzesi ve hediyelik eşyalar alabileceğiniz çarşılar bulunmaktadır. Bu bölgeleri de gezerek hem Odunpazarı ilçesi hakkında kapsamlı bilgilere ulaşabilir hem de keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca bu turistik mekanlar arasında yemek yiyebileceğiniz ve Eskişehir’in yerel lezzetlerinin tadına bakabileceğiniz çok sayıda restoran da bulunmaktadır.

Eskişehir’in Park ve Yapay Göletleri

Sazova Parkı, Kentpark gibi Türkiye’nin en güzel parklarını gezerek gününüzü değerlendirebilirsiniz. Küçük büyük fark etmeksizin her yaştan insana hitap eden önemli yapılar ve mekanlar da bu parklar içinde yer almaktadır. Özellikle Sazova Parkı’nı gezerken mutlaka görmeniz gereken yerler arasında şunlar yer almaktadır:

Galata Kulesi,
leBurgulu Kule,
Sindrella Kulesi,
Kız Kulesi,
Adalet Kulesi,
Ulu Kule,
Çan Kulesi,
Yivli Kule,
Masal Şatosu,
Korsan Gemisi,
Yapay gölet,
Sabancı Uzay Evi,
Hayvanat Bahçesi,
Sualtı Dünyası MüzesiBu yerlerde sevdiklerinizle birlikte keyifli vakit geçirirken bir yandan da Eskişehir’de olmanın tadını çıkarabilirsiniz. Aynı şekilde kentin dört bir yanındaki küçüklü büyüklü park ve gezilecek yerleri de görmeniz tavsiye edilmektedir. Bunun dışında Adalar ve Porsuk Çayı etrafında da sevdiklerinizle günün stresini atabileceğiniz çok sayıda kafe, bar ve restoranda dinlenip keyif yapmanın tadını çıkarabilirsiniz.

En Keyifli Eskişehir Gezisi

Tarihi ve modern yapıyı bir arada harmanlayan en özel kentlerimizden olan Eskişehir’de gezi süreciniz boyunca keyifli anlar yaşamak için, dinlenmeye ayırdığınız zamanda netten okey oyna seçeneği ile keyifli vakit geçirebileceğiniz aktiviteleri deneyebilirsiniz. Web sitemiz üzerinden herhangi bir kayıt işlemi veya üyelik ücreti gerektirmeden sevdiklerinizle keyifli vakit geçirmenin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Facebook okey oyna imkanı sunan web sitemizde, dinlenmek için kendinize zaman ayırmak istediğinizde aradığınız eğlenceli ortamı bulabilirsiniz.  Okey giriş imkanı sayesinde Eskişehir’de nerede olursanız olun, dostlarınızla birlikte keyifli ve rekabetçi bir oyun deneyimi yaşamak için web sitemize giriş yapabilirsiniz.


 Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

3 Yorumlar

 1. Anonim

  28 Ekim 2021 at 12:11

  Visitor Rating: 5 Stars

  Cevapla
 2. rajalaba

  23 Ekim 2023 at 15:45

  Hello friends, how is everything, and what you want to say about this piece of writing, in my view its really awesome designed for me.

  Cevapla
 3. camping

  8 Kasım 2023 at 01:57

  oyunun online dünyada popüler hale gelmeden önce var olan platformlardır. Bu siteler, okey oynamak isteyen insanlar için uzun yıllar boyunca hizmet verdi. Ancak zaman içinde bazıları güncellemeler ve yenilikler konusunda geri kaldı.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.