Demo Oyun Nasıl Full Yapılır

admin          Genel     Demo Oyun Nasıl Full Yapılır     1372 Defa Okundu

Değerlendirmeniz için teşekkürler

Demo oyun nasıl full yapılır isimli yazımıza hoş geldiniz. Oyun dünyası her geçen gün gelişiyor, daha çok üretiliyor, daha fazla insana ulaşıyor ve her yeni oyun bir öncekinden daha gerçekçi, daha sürükleyici ya da zamanı daha keyifli geçirmeye yetecek şekilde kompakt hale gelmektedir. Teknoloji, oyun dünyasında da ufkumuzu geliştirmeye, hayal dünyamızı şekillendirmeye devam etmektedir.

Tıpkı filmler gibi kendilerine ait konu yahut oynanış tarzına göre şekillenen bu oyunlar, oyuncular tarafından büyük ilgi ve merak ile takip edilmektedir. Aksiyon-Macera, Fantastik, Korku-Gerilim, Spor vb. konularında çeşitlenirken FPS, RPG, TPS vb. gibi oynanış şekillerine göre takipçilerinin beğenisine sunulmaktadır. Hemen her konu ve oynanış tarzında oyun dünyası içinde efsaneleşmiş oyunlar bulunmaktadır. Örneğin Mafia (The City of Lost Heaven), Grand Theft Auto, Need for Speed, FIFA, Command Conquer, Total War, Football Manager, PlayerUnknown’s Battlegrounds gibi oyunlar, efsaneleşmiş, kendi kategorilerinde çağ açmış oyunlardır.

Demo Oyun Nedir

Demo Oyun dünyasında da tıpkı filmler gibi bir ön gösterim, tanıtım versiyonları yayınlanmakta, oyuncular oyunu satın almadan önce ücretsiz olarak piyasaya sunulan ve adına demo sürüm denilen oyunun kısıtlanmış versiyonunu oynayarak oyun hakkında fikir edinebildikleri gibi, beğenilerine göre satın alma işlemine geçebilmektedirler.

demo oyun nasıl kurulur

demo oyun nasıl kurulur

Gelişen internet hizmet sağlayıcılığı ve kullanıcılığı sayesinde sanal oyun mağazaları ve sanal kütüphanelerin yaygınlaşması üzerine oyunların demo versiyonları bu sanal mağazalarda bulunmaktadır. Ayrıca bu link ile de nette okey oyna konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Hatta o kadar ki, oyun şirketleri sadece demo versiyon üretip kullanıcıların taleplerine göre oyunun full versiyonunu tamamlamakta ya da başka bir projeye yoğunlaşmaktadırlar. Artan maliyet ve işçilik ücretlerinden dolayı oyun şirketleri böyle bir yolu tercih etmektedirler.

Demo Oyun Nasıl Kurulur

Günümüzde Steam ve Epic gibi sanal mağazalar üzerinden ücretsiz satışa sunulan ya da pre-order seçenekli demo versiyon oyunlar mevcut. Kullanıcı hesabı oluşturup hesabınızı aktive ettikten sonra bu sanal mağazalarda bulunan bu tipteki oyunları “indir” ya da “satın al” butonundan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Oyun dergilerinin promosyonlarında yer alan promosyon cd lerinde genellikle demo versiyonu olan oyunlar yahut demo versiyonu olan programlar bulunmaktadır. Bu CD kullanılarak içindeki arzu etmiş olduğunuz program ya da oyunun demo versiyonunu bilgisayarınıza kurabilir ve böylece ilgi duyduğunuz oyunu deneyimleyebilirsiniz.

demo oyun nasıl full yapılır

demo oyun nasıl full yapılır

Demo versiyonunu kullandığınız oyun ya da program kısıtlanmış özel versiyondur. Bu da oyunu ya da programı tam olarak kullanabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Örneğin: 10 bölümlük bir oyunun sadece 1 bölümü kullanımınıza açıktır veya oyunda kayıt alma imkanı yoktur.

 Demo Oyun Nasıl Full Hale Getirilir

Demo sürümünü kullandığınız oyun ya da programın full versiyonuna geçmek için şu yönergeler takip edilmelidir:

Oyunun ya da programın ana ekranı üzerinde bulunan satın al butonu kullanılmalıdır.

Oyunun ya da programın ayarları bölümünde yazan full sürüme yükselt, premium al butonları kullanılmalıdır.

Bu sayede oyunun ya da programınızın full sürümüne geçerek demo sürümündeki kısıtlamalardan kurtulabilirsiniz.

Dilerseniz bu yazımızdan da Online Okey Siteleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

 


 Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

4 Yorumlar

 1. Anonim

  19 Eylül 2021 at 20:02

  Visitor Rating: 5 Stars

  Cevapla
 2. 0919

  17 Ağustos 2023 at 06:45

  verdiğiniz bilgilerle bir sürü oyunu full yaptgım

  Cevapla
 3. foxxxx

  22 Ağustos 2023 at 06:37

  az oyun cracklemedik

  Cevapla
 4. boutiqu

  25 Kasım 2023 at 15:09

  Oyun bittiğinde, elindeki bitirme sırasına göre puanlar alınır. Diğer oyuncular ellerindeki taşların puanlarını toplarlar.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.