Eşli Okey Oyna

admin          Okey Oyna     Eşli Okey Oyna     4450 Defa Okundu

Değerlendirmeniz için teşekkürler

Okey oyununun en heyecan veren yanı şüphesiz yeni insanlarla eşli okey oynayıp tanışma fırsatı vermesidir. Sosyalleşme ağları ve bu ağlara katılım oranları her geçen gün reel ve sanal ortamda yükselmektedir. Sonuç olarak insanlarımız eğlenebilecekleri bir hobi yada uğraş edinmek istiyorlar. Bu hobilerden en bilineni ülkemiz de yaygın olarak oynanan okeyin eşli şekilde oynanan oyunudur.

canlı okeye kayit ol

canlı okeye kayit ol

Gündüz gece fark etmez. Okeydeyim Türkiye’nin en geniş eşli okey sitesi olduğu için insanlar Okeydeyim’e gelerek rahatlıkla eşli okey oyunu oyuncusu bulabiliyorlar. Okeydeyim’e üye olan oyuncuların sayısı çok fazla olduğu için, mutlaka size uygun bir oyuncu vardır. 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet sunması ile Okeydeyim takdirleri üzerine topluyor.

Bu oyunlar yavaş olmak zorunda değil. İnternet üzerinden eşli okey oynayan kişiler, oyunun yavaş olmasından şikayet etmektedirler. Oysa eşli okey sitesi ile böyle bir şikayetiniz olmayacak. Çünkü Okeydeyim oldukça seri bir şekilde okeyi eşli şekilde oynamanızı sağlar. En hızlı eşli okey oyununu oynama deneyimini yaşamak için mutlaka Okeydeyim mobil uygulamasını telefonunuza indirin.

Bir Türk oyunu olan okey oyunu “eşli okey” veya “tek başına okey” diye ikiye ayrılabilir.

Eşli okey oyunları tek kişilik okey oyunlarına göre daha zevklidir. Eş olduğunuz kişiyle paslaşmak ve okey atmak rakipler tarafından kızgınlık yaratsa da oldukça memnun edici bir ortam olarak değerlendirilir. Eşli okey oyna oyunlarında bulunmayan bu ortam net üzerinden oynanmakta olan okey oyunlarında geçerlidir.

eşli okey

eşli okey

Eşli okey oyunu oynamak için birçok eşli okey sitesi bulunmakta olup seçenek çok fazladır. Dünya çapında oynanan bu oyunlara yönelik hemen herkes aynı anda erişim sağlayabilir. Böylelikle kimsenin açıkta kalması gibi bir durum yaşanmamaktadır. Çünkü oyun bittiği anda oyuncular farklı masalara geçmektedir. Bu sayede boşalan kısma hızlıca tıklayarak eşli okey oyununuza başlamanız mümkündür.

Okey oyunlarında her oyuncunun elinde 14 taş bulunması gerekir. 15.ci taş kimde ise o oyuncu taşı atarak oyun başlamaktadır. Böylelikle masadaki taşlar bitmeden oyun tamamlanır. Şayet taşlar bitmiş ise otomatik olarak yeniden ortaya çıkmaktadır.

Üyelerin okeyi eşli oynadıkları sırada huzurlu, güvenli ve mutlu olmaları son derece önemlidir. Bunun için eşli okey kurallarına önem veriyoruz. Topluluk kurallarına bizim önem verdiğimiz kadar diğer insanların da bu kurallara önem vermelerini istiyoruz. Bu nedenle üyelerin ne denli eşli okey kurallarına uyduklarını denetliyoruz. Yapılan incelemeler sonrasında eğer üyelerin bu kurallara uymadıkları ortaya çıkarsa bu durumda gerekli tedbirleri alıyor, kullanıcıyı siteden kalıcı şekilde uzaklaştırıyoruz. Topluluk kurallarına uyulan bir ortamın varlığı oyuncuların refah bir şekilde okey oynamalarını sağlar. Kimsenin içinde herhangi bir çekincesi olmaz.

Eşli Okey Oyununun Püf Noktaları

Eşli okey ise normal okey oyunun farklı bir versiyonudur ve daha fazla strateji gerektirir. Eşli okey oyununu daha iyi oynamak ve rakiplerinizi alt etmek için bazı püf noktaları bulunmaktadır. İşte eşli okey oyununun püf noktaları:

 1. İletişim ve İşbirliği: Eşli okeyde en önemli püf noktalardan biri, takım arkadaşınızla iyi iletişim kurmaktır. Kartlarınızı paylaşırken, hangi taşları oynayacağınızı ve ne tür bir strateji izleyeceğinizi planlamak için işbirliği yapmalısınız. Ayrıca, takım arkadaşınızın ihtiyaçlarını anlamak da kritik öneme sahiptir.
 2. Taş Seçimi: Başarılı bir eşli okey stratejisi, hangi taşları tutacağınızı ve hangilerini atacağınızı iyi seçmekle başlar. Elinizdeki taşların sıralamasını ve potansiyel kombinasyonlarını düşünerek, en iyi hamleleri yapmaya çalışmalısınız.
 3. Rakip Takımı İzleme: Rakip takımın oyununu dikkatle izlemek, stratejinizi geliştirmenize yardımcı olur. Hangi taşların oynandığını ve hangi kombinasyonlara sahip olabileceklerini tahmin etmek, rakip takımın hamlelerini öngörmek için önemlidir.
 4. Tempo ve Sıra Değişimleri: Eşli okeyde tempo çok önemlidir. Rakip takımın önünde olmak, oyunun kontrolünü elinizde tutmanıza yardımcı olabilir. İyi bir tempo yakalamak için kartları hızlı ve etkili bir şekilde oynamaya çalışın.
 5. Taşların Gizliliğini Korumak: Eşli okeyde kartlarınızın gizliliğini korumak çok önemlidir. Rakip takımın elinizdeki taşları görmesini engellemek için dikkatli olun. Bu, rakip takımın stratejisini bozmalarını zorlaştırabilir.
 6. Rakip Takımın Hamlelerini Tahmin Etme: Eşli okeyde rakip takımın hamlelerini tahmin etmek, oyununuzu geliştirmenize yardımcı olabilir. Hangi taşların ellerinde olabileceğini ve hangi kombinasyonlara sahip olabileceklerini düşünerek stratejinizi oluşturun.

Sonuç olarak, eşli okey oyunu strateji, iletişim ve dikkat gerektiren bir oyundur. İyi bir takım oluşturarak, kartları doğru seçerek, rakip takımı izleyerek ve tempo kontrolünü elinizde tutarak başarılı olabilirsiniz. Eşli okeyde püf noktaları öğrenerek, oyununuzu geliştirebilir ve daha fazla zafer elde edebilirsiniz.

Eşli Okey Oyunu

Okeydeyim, Türkiye’nin en çok tercih edilen eşli okey oyunu sitelerinden bir tanesidir. Bu platform sayesinde farklı seviyelerden okey oyununu eşli oynamanız mümkün olur. İsterseniz acemi olun isterseniz profesyonel bir oyuncu fark etmiyor. Seviyenizin bir önemi yok.

Eşli okey sitesi ile her seviyeden insanın okeyi eşli bir biçimde oynaması mümkündür. Daha önce hiç eşli okey  oyunu oynamadığınız için çekinmeyin. Okeydeyim’e geldiğiniz zaman, sizin seviyenizden bir rakip bulabileceğiniz için eğlenceli bir şekilde eşli okey oyunu oynarsınız. Eğer çok profesyonel bir oyuncuysanız da üzülmenize çekinmenize gerek yok. Usta oyuncular diğer oyuncuların seviyelerini kendilerine yakın bulmayarak oyundan keyif almayabilirler. Ancak Okeydeyim ile bütün eşli okey oyunlarından keyif alacağınızın garantisini sunuyoruz. Okeydeyim ile her zaman keyif var!

Bulunduğunuz yerden eşli okey oynamak mı istiyorsunuz? Bu isteğinizi en yüksek kalitede, en huzurlu ortamda yerine getirmek ister misiniz? O halde eşli okey siteleri sizin için en iyisidir. Okeydeyim sayesinde eşli okey oyunu oynamanın keyfini tamamen ücretsiz şekilde çıkarabilirsiniz. Üstelik Okeydeyim ile okeyi eşli olarak oynamanın yeri ya da zamanı yoktur. İster işte çalışıyor olun, ister okulda arada olun, isterseniz de yolda olun fark etmiyor.

İstediğiniz yerden eşli okey keyfini yapabiliyorsunuz. Üstelik eşli okey oynamanın kısıtlayıcı bir zamanı da bulunmuyor. Türkiye’nin en geniş platformlarından bir tanesi olan Okeydeyim, her zaman online üyeleri bulundurmaktadır. Üyeler ile dilerseniz sabahın erken saatlerinde dilerseniz gecenin ilerleyen saatlerinde eşli okey oynama keyfi yapabilirsiniz. Okey oynamanın zamanı eşli okey oynanan siteler ile olmaz.

Eşli Okey Oyunu İndir

Siz de okeyi arkadaşlarınızla eşli olarak oynamak isterseniz bu işi en kaliteli şekilde yapmanın adresi elbette eşli okey siteleridir. Çünkü Okeydeyim, kullanıcılarına oldukça kaliteli bir ortam sunar. Topluluk kuralları sözleşmesine uymayan kişiler siteden sonsuza kadar uzaklaştırılır. Yani bir üye diğer üyeye kesinlikle rahatsızlık veremez. Site üyeleri elit insanlar olduklarından böyle bir ortamda eşli okey oyunu indirip oynamak sizin için de oldukça keyifli bir deneyim olur. Eşli okey kuralları siteye ilk girildiği zaman kabul edilir. Bu kurallara uymayan kişiler sitenin kurallarını ihlal etmiş olduğundan siteye yeniden alınmaz. Site üyeleri için kaliteli bir ortam sağlanması her şeyden önemli kabul edilir.

Dilerseniz Okeydeyim ile herhangi bir şey indirmeden okeyi eşli oynamanız mümkündür. Ancak biz sizlere uygulama olarak eşli okey oyununu indirdikten sonra okeyi eşli şekilde oynayarak keyfi yapmanızı öneriyoruz. Eşli okeyi indirdiğiniz zaman daha hızlı bir şekilde eşli okey oyunu oynayabilirsiniz. Uygulamayı indirmek için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Android ile çalışan telefonlar için uyumlu olan ve adeta eşli okey sitelerini andıran eşli okey oyunu indir uygulaması ile eşli okey keyfini 2 katına çıkarabilirsiniz.

eşli okey oyunu

eşli okey oyunu

Eşli okey oyunu indirme şekli oldukça basit olup android sistem aracılığı ile sağlanabilmektedir. Kişinin boş vaktini doluya çevirmesi ve zevkli dakikalar ile stresini boşaltması açısından önemli bir alternatiftir. Oynama şekli oldukça basit olan eşli okeyler sanal ve gerçekte en çok rağbet gören oyunlar arasındadır. Özellikle internet ortamında en çok indirilen oyun türleri eşli okey çeşitleridir.

Eşli Okey

Oyunu  oynayabilmek için minimum 4 kişiye ihtiyaç duyulur. 2 kişi eş 2 kişi de rakip olunduğunda oyuna başlanabilir. Eşli okeye başlamadan önce kişiler eşlerini seçerler. Ardından masaya karşılıklı olacak şekilde otururlar. Eşli okey sitesi üzerinden oynanan bu eşli okey oyunu botlara karşı da eşli okey olarak oynayabilirsiniz. Fakat bu şekilde oynadığınızda puan kazanımı gerçekleşmeyecektir. Çünkü oyunu botlara karşı oynarsanız kazanan hiç kimse olmayacaktır.

Ama sohbet amacıyla açılan masada 2 farklı kişi eşli olarak kendi başlarına eşli okey oynayabilirler. Buradaki asıl amaç zaten oyun değil muhabbet etmektir. Bu yüzden sistemimiz bu tür durumlara izin vermektedir.

Okeyin eşli oyna oyunu icat edildikten sonra zamanla daha da gelişerek günümüze kadar ulaşmıştır. “eşli okey” ve “iki kişilik okey” gibi argümanlarla Google tarayıcılarından arama yapan kullanıcılar için sitemiz eşli okey oyunu ile hizmetinizdedir. Oyunu öğrenmek en az oynamak kadar basittir. Kısaca eşli okey  hakkında bilgi verecek olursak aşağıdaki başlıklarda oyunu sizlere anlatabiliriz.

Oyun dünyasının en çok tercih edilen oyunları arasında okey oyunları ilk sırada gelmektedir. Ülkemizde ve dünya da en çok oynanan oyunlar arasında yer alan eşli okey oyununu , eşli şekilde oynamak isteyen oyun severler için arzu ettiğiniz yerdesiniz. Eşli Okey Oyna ile ilgili sitemizde bulunan okey türleri arasında yer alan sitemizde dilediğiniz oyun masasına giriş yaparak sizlerde oyun oynama şansını yakalamış olacaksınız.

Okeydeyim.net olarak siz değerli oyun severlere sunduğumuz hizmetler arasında eşli okey seçeneği artık daha stabil hale getirilmiştir. Eşli şekilde okey oynamak isteyen kullanıcıların en çok şikâyet ettiği konuların başında gelen “Eşini seçememe “ durumunu ortadan kaldırarak artık eşinizi seçerek sizlerde oyun oynama şansını yakalamış olacaksınız.

Eşli 101 Okey 

Okey oyunları arasında sevilen oyun türlerinden olan 101 oyununu da sitemizden artık 7 gün 24 saat boyunca online olarak oynama fırsatını yakalamış olacaksınız. Özellikle de 101 okey oyununa olan talebin her geçen gün artması oyunu eşli bir şekilde 101 okey oynamak isteyen kullanıcıların da artmasına neden olmaktadır. Sevdikleriniz, arkadaşlarınız veya oyunda tanıştığınız yeni kişiler ile sizlerde eşli 101 okey oyna seçeneğini kullanarak rakiplerinizi alt etmeye hazır mısınız?

Eşinizi belirledikten sonra seçtiğiniz veya masanıza otomatik olarak geçen rakipleriniz ile vereceğiniz mücadeleden galip çıkmak için biraz şansınızın olması biraz da okey bilginizin olması yeterli olacaktır. Özellikle de eşli 101 okey menüsünden oyuna giriş yaptıktan sonra rakiplerinizin artık sizlerin ayarında olduğunu unutmayınız.

Masanızda yer alan rakiplerinizin sizlere denk güçte rakipler olması oyuna olan ilginizin artmasına neden olacak ve sizlerde artık daha dikkatli bir şekilde oyunu eşiniz ile mobil üzerinden oynamak zorunda kalacaksınız. Eşli okey sitesinde bulunan güçlü rakipler arasından sıyrılmak için tek başınıza mücadele etmeniz yeterli değildir. Bu durum karşısında eşinizin de sizler kadar bilgisinin olması ve rakiplerinizi yenme konusunda sizlere yardımcı olması gerekmektedir.

Eşli Mobil Okey

Mobil uygulamamız üzerinde de eşli okey şansınızın bulunduğu sitemizde oyuncu sayısının artması uygulamamıza olan talebin artmasına neden olmaktadır. Daha çok oyuncunun bulunmasından dolayı artık oyun oynamak istediğiniz zaman bekleme yapmadan sizlerde anlık olarak masaya giriş yapabilir ve dilediğiniz zaman okeyi mobil üzerinden eşli  oynama şansını yakalamış olursunuz.

Oyuncularımızın kazandığı puanlara göre kategorilere ayrılmasından dolayı amatör olarak yeni başlayan kullanıcıların kendine uygun rakipler ile oynaması oyunda kazanma şanslarının artmasına neden olmaktadır. Güçlü rakipler ile zayıf rakiplerin bir arada olması zayıf rakiplerinden oyunda çokta zevkli dakikalar geçirmesine engel olmaktadır. Bu yüzden de sizlere en uygun rakiplerin yer aldığı uygulamamızda ve sitemizde rakiplerinizin sizlerin dengi olduğunu da belirtmek istiyoruz.

Sitemizin oyun severlere sunduğu en önemli hizmetlerin başında gelen bir diğer yeniliği de oyunda kazandığınız puanların artık sistemde kayıt altında tutulmasıdır. Yani oyuna girdiğiniz zaman kazandığınız veya kaybettiğiniz ellerden sonra oluşturduğumuz puan durumu ile sizlerde artık belirli kriterlere göre oyunda yer alan oyuncular ile denk sayılacaksınız. Özellikle de uzun zamandır sitemizde eşli mobil okey oyna seçeneğini kullanan oyuncuların daha yeni başlayan amatör oyunculara göre zayıf olduğunuz düşündüğümüzden dolayı yüksek puana sahip olan oyuncular kendileri gibi yüksek puana sahip olan masalarda yer alacaktır. Bu sayede eşli mobil okey seçeneğinde rekabet ortamını arttıracak ve rakipleriniz ile kıyasıya bir mücadele içerisine girmiş olacaksınız.

eşli okey nasıl oynanır

eşli okey nasıl oynanır

Günümüz dünyasında insanların sosyalleşmesi daha zor bir hal aldı. İnsanlar sosyalleşmek için vakit bulamıyor, birbirleri ile bırakın tanışmayı konuşmak için bile gerekli ortamı ve zamanı bulamıyorlar. Okeydeyim sayesinde eşli mobil okey oynadığınız zaman bile diğer insanlar ile konuşmanız mümkün. Site tarafından sunulan sohbet özelliği sayesinde siz de diğer insanlarla tanışmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Sitede sohbet etme özelliği bulunması bu özelliği kullanmak zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor. Dilerseniz sitenin sohbet etme özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz. Bu şekilde ne siz insanlara mesaj gönderebilirsiniz ne de onlardan mesaj alabilirsiniz.

Eşli Online Okey

Sitemize üye olduktan sonra arkadaşlarınız ile internet üzerinden online bir şekilde eşli okey oynamak istediğiniz zaman belirlediğiniz masaya giriş yaparak tamamen arkadaş ortamında samimi sohbetlerin olacağı ve aynı zamanda da arkadaşlarınızı eşli online okeyde yenme şansınızın olduğunu unutmayınız.

Oturduğunuz masada yer alan sohbet menüsü üzerine giriş yaptıktan sonra eşiniz ile eliniz hakkında bilgi alışverişinde de bulunabilirsiniz. Özellikle diğer rakiplerinizin ile de sohbet ederek oyunu daha zevkli hale getirebilirsiniz.

Eşli okeyi online olarak oynamak için yalnızca web tarayıcı yeterli olmuyor. Online eşli okey keyfinin çıkması için insanlar artık mobil uygulamalarını kullanıyorlar. Telefon uygulamaları insanlara zamandan kazandırıyor ve daha keyifli bir deneyim sunuyor. Okeydeyim de üyeleri daha keyifli ve hızlı bir şekilde eşli online okey oynasın diye telefon uygulaması geliştirildi. Bu uygulamayı indirmek için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Tamamen ücretsiz olan bu uygulama sizlere zamandan kazandırırken bir yandan çok keyif almanızı sağlayacak. Telefon uygulamasını Google Play üzerinden indirebilirsiniz.

Eşli Sanal Okey

Sanal olarak ikili okey oynamak yerine eşli olarak sanal okey oynamak istiyorsanız bu konuda yapmanız gereken sitemize giriş yaparak, burada yer alan eşli sanal okey menüsünden oyuna giriş yapınız. Karşınıza çıkan eşli sanal okey oyna oyununa giriş yaptıktan sonra masa da sizi bekleyen eşiniz ile sanal olarak eşli okey oyununa giriş yapabilir ve artık oyunda yer alan el sayısına göre oyunu oynamaya başlayabilirsiniz.

Oyunu sanal şekilde eşli oynamak istediğiniz oyun sayılarına göre ayarlanan masalarda dilediğiniz türden masaya giriş yaparak isterseniz kısa sürede oyundan çıkabilir isterseniz de uzun süreli bir şekilde sanal eşli okey oyna ile eğlenceli dakikalar geçirme şansını yakalamış olabilirsiniz.

Eşli okey sitesinde bulunan okey türleri arasında “Salon Listesi “ menüsünden giriş yaparak karşınıza burada yer alan menüler içerisinde sizlere en uygun olan salona giriş yapmanız gerekmektedir. Masa menüsü içerisinden sisteme giriş yapmanız durumunda karşınıza çıkan masalardan dilediğiniz masa içerisine oturmanız gerekmektedir. Burada sizleri bekleyen diğer oyunculardan dilediğiniz ile aynı masaya oturarak tek yapmanız gereken rakiplerinizi yenmek olacaktır. Burada bekleyen rakiplerin sizler ile aynı güçte olduğunu unutmayınız. Özelikle de oyun içerisinde kazandığınız puanların biriktiğini ve devamlı olarak güncellediğini belirtelim.

Sanal olarak eşli okeye giriş yapmak isteyen kullanıcılar içinde masaüstü uygulamamızın mobil ile uyumlu olmasından dolayı dilediğiniz zaman telefon üzerinden de erişim yaparak buradan eşli sanal okey tarzında oyununuzu rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Sitemizde bulunan oyuncuların her geçen gün artması eşli okey oynama konusunda artık sizlerin rakip beklemenize gerek kalmadan anında okeye giriş yapmanızı sağlamaktadır. Özellikle de eşli okey oynamak isteyen kullanıcıların en çok tercih ettiği sitemizde yer alan oyuncular ile birlikte oynayacağınız oyun türünü seçerek masaya girmeniz gerekmektedir. Masaya giriş yaptıktan sonra artık eşli bir şekilde okey oynama fırsatını da yakalamış olacaksınız.

Bedava Eşli Okey

Okeyi eşli oynama keyfini tamamen bedava şekilde çıkarmaya ne dersiniz? Eğer okey oynamayı seviyorsanız ve bedava eşli okey için hızlı, pratik, güvenilir bir platform arayışındaysanız, o halde sizleri Okeydeyim’e bekliyoruz. Okeydeyim sayesinde huzurlu bir ortamda bedava eşli okey oynamanın keyfini çıkarabilir, yeni arkadaşlıklar edinebilir, boş vaktinizi verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Okeydeyim ile eğlenceli dakikalar sizleri bekliyor. Hem de yalnızca bir iki dakika içinde üyeliğinizi tamamlayabilir, okeyi hem eşli hem de bedava keyfini yaşamaya başlayabilirsiniz. Türkiye’nin en çok tercih edilen bedava eşli okey sitesi sayesinde siz de eğlenceyi dibine kadar yaşayacaksınız!

Eşli Okey Nasıl Oynanır

Bu okey oyununu eşli olarak oynayabilmek için toplamda siz dahil 4 kişiye ihtiyacınız vardır. Bu oyunda ki asıl amacınız eşinizle birlikte rakip eşlerden daha önce taşları sıraları bir biçimde dizmek olacaktır. Eşli okey nasıl oynanır sorusu ise alt kısımda açıklanmaktadır. Sıralı olarak eşli bir okey oyununda el per şeklinde açılır.

Bu oyunu eşli oynamak için 4 kişiye ihtiyaç duyulur. 2 kişi rakip 2 kişi de eş olmak üzere oyuna başlanabilir. Oyuna başlamadan önce kişiler eşlerini seçer ve karşılıklı otururlar masalara. eşli okey siteleri üzerinden oynanan bu oyunu botlara karşıda eşli olarak oynayabilirsiniz. Fakat bu durumda puan alımı gerçekleşmeyecektir. Çünkü oyunu botlara karşı oynamak kimseye bir şey kazandırmayacaktır. Ama sohbet amaçlı açılan masada 2 kişi eşli olarak tek başlarına oynayabilirler. Burada amaç zaten oyun değil sohbet etmektir. Bu yüzden sistemimiz buna izin vermektedir.

eşli okey oyna

eşli okey oyna

Okeyi eşli oynayan oyuncuların eşli okey nasıl oynanır sorusuna önem vermesine dikkat edilmektedir. Bütün oyuncuların huzurunun sağlanması adına, eşli okeyin nasıl oynanacağı temel dayanaktır. Herhangi bir üye diğer üyeyi bir şekilde rahatsız ederse kişiler anında şikayet etme özelliğini kullanabilirler. Bu özellik sayesinde başarılı ekibimiz anında sorun çıkaran üyeyi tespit ederek o üyeyi kalıcı olarak eşli okey sitelerinden uzaklaştırmaktadır. Ayrıca site içinde gözetleme yapılmaktadır. Eşli okey oyuncuları kimse tarafından rahatsız edilmeden okeyi eşli olarak oynamanın keyfini Okeydeyim’de bulurlar.

Siz de diğer sabırsız üyeler gibi hemen eşli okey nasıl oynanmalı sorusunun cevabını mı istiyorsunuz? Sizi çok iyi anlıyoruz. Anında eşli okey sitesi üzerinden profil oluşturarak eşli olarak okey oynamaya başlayabilirsiniz. Profil oluşturmak için ad soyad bilginiz ile birlikte güncel kullandığınız e mail adresinizi vermeniz yeterli olur. Güncel e posta adresine üyeliğin tamamlanması için kod gönderilir. Bu kodu ilgili yere yazarak eşli okey profilinizi tamamlayabilirsiniz. Profil oluşturmak için yazdığınız e posta adresi diğer üyeler ile paylaşılmayacaktır. Profil için verilen bilgilerin tamamı bizimle güvendedir.

Taşların Dağıtımı Ve Okeyin Belirlenmesi İşlemi

İlk partide, oyunun taşları şu şekilde dağıtılır. Puan/ceza cetvelini tutan oyuncunun sağında oturan oyuncu tarafından dağıtılır. Devam eden sonraki el de bir sağdaki oyuncu taşları dağıtır. İkinci Tek zar atılır. Sonra gelen zarın olduğu 7’li istifin alt kısmında bulunan taş açık şekilde bir sonraki istife eklenir. Daha sonra taşlar dağıtılır.Bölgede kalan üç istifden taş dağıtan oyuncunun sol tarafındaki istifin en üstünde olan taşın bir üstü okey taşı olarak belirlenir. Üst tarafa sahte okey taşı gelmesi durumunda bir alttaki taş okey taşı olarak belirlenir. Bu şekilde okey belirlenmiş olur.

Daha sonra her oyuncuya 21 adet  taş verilir. Oyuna ilk başlaması oyuncuya ise yere düşmesi fazladan bir adet taş daha verilir. Bu fazla taşı alan oyuncu yerden taş çekmeden ilk eli oynar. Takımlar toplamda 11 el üzerinden üç maç yapabilirler. Yapılan üç oyun içerisinde iki oyun kazanan takım galip sayılır.

Eşli Okey Renkli yada Renksiz Okey Nasıl Anlaşılır

Eşli Okey oyununda masada belirlenen okey taşının rengine göre oyunun renksiz ya da renkli olduğu anlaşılır. Bu taşlar; siyah ve kırmızı taşlardır. Eğer ki belirlenen okey taşımız siyah ya da kırmızı ise oyun renkli oyun diye isimlendirilir. Eğer okey taşımız mavi ya da sarı olarak belirlenmiş ise oyun renksizdir. Renkli okey oynayıp oynamadığınızı bilmiyorsanız oyunun rengini  bu şekilde çok kolay bir şekilde anlayabilirsiniz.

Tabii ki eşli okey oynama sitelerinde masa ayarlarından oyunu renksiz olarak seçerseniz bu durumun artık bir önemi olmayacaktır. Yani okeyin rengi mavi ya da sarı olsa bile oyun renksiz olacaktır.

Okey oyununda masadaki okey taşının rengine göre oyunun renkli yada renksiz olduğu anlaşılır. Bu taşlar; Siyah ve Kırmızı olanlardır. Eğer ki okey taşımız kırmızı yada siyah ise oyun renklidir. Sarı yada mavi ise oyun renksizdir. Renkli okey oynayıp oynamadığınızı bu şekilde kolayca anlayabilirsiniz. Tabii ki masa ayarlarından oyunu renksiz olarak ayarlarsanız bu durumun artık bir önemi kalmayacaktır. Yani okeyin rengi ne olursa olsun oyun renksiz olacaktır.

Renksiz okey oyunların da genelde 2 puan düşürülür. Fakat okey ile oyunu açarsanız puan 4 olarak düşecektir. Çift okeyle açtığımızı düşünürsek bu durumda 1 oyundan toplamda 8 puan düşecektir. Renkli okey oyunlarında ise bu durum 2 katı olarak gider. Yani normal açılırsa 4 puan, okeyle açılırsa 8 puan, çift okeyle açarsanız toplamda 16 puan düşerek oyunu 1 kerede de bitirebilirsiniz.

Renksiz okey oyunların da genellikle 2 puan düşülür. Fakat okey ile oyunu açmayı tercih ederseniz puan 4 olarak düşülecektir. Çift okeyle açtığımızı düşenilim. Bu durumda 1 oyundan totalde 8 puan düşülecektir. Renkli okey olarak oynanan oyunlarda ise bu durum 2 katı olarak devam eder. Yani normal açılırsa 4 puan düşülür. Eğer okeyle elinizi açarsanız 8 puan düşülür. eğer elinizi çift okeyle açarsanız totalde 16 puan düşülerek oyunu tek bir seferde de bitirebilirsiniz.

Eşli Okeyde Çifte Gitmek ve Renksiz Açmak

Eşli okeyde çifte gidebilmek için azami miktarda her taşın çiftine sahip olmalısınız. Toplamda ortaya koyabileceğiniz 7 çift taşınızın olması gerekmektedir. 7 x 2 = 14 adet çift taşınız bulunması durumunda oyunu sitemizde oynuyorsanız Çifte git butonuna bir kere tıklamanız gerekmektedir.

Yukarıda ki resimde de gözüktüğü gibi eşli okeyde çifte gitmek için her taşın çiftine sahip olmalısınız. Toplamda 7 çift taşınızın olması gerekmektedir. 7 x 2 = 14 çift taşınız bulunması halinde sitemizde oynuyorsanız eğer ki Çifte git butonuna tıklamanız gerekmektedir. Resimde ki diE rumuzlu kişi çifte gidiyor yazıyor. Bu yazıdan sonra elinizi artık açabilirsiniz. Resimde ki okey masası renksiz gözüküyor. Bu durumda toplam 4 puan düşecektir.

Renkli ve Eşli Okey Nedir

Oyunda bir masadaki belirlenen okey taşının rengine göre elin renkli ya da renksiz olduğu belirlenir. Bu renkli taşlar ise kırmızı ve siyah taş olanlardır.. Eğer belirlenen okey taşınız siyah ya da kırmızı ise oyun renkli okey olarak adlandırılır. Okey mavi ya da sarıysa oyun renksiz okey olarak adlandırılır.

Renkli okey oyununda oyunun renkli ya da renksiz olduğunu bu şekilde kolayca belirleyebilirsiniz. Ancak okeyi eşli oynuyorsanız masa ayarlarından da oyunun renksiz seçeneğini seçebilirsiniz. Bu seçeneği seçtiğinizde renkli renksiz olayının artık bir değeri kalmayacaktır. okeyin rengi ne olursa olsun oyun kayıtsız şartsız renksiz okey olarak oynanacaktır.

Eşli okey nedir diye soran kişiler genellikle yeni başlayacak kişiler için geçerli olan bir sorudur. Aynı zamanda yaş ortalaması yüksek kişilerin araştırdığı bir konu olarak bilinmektedir. Eşli okey tek kişilik okey oynanan masada 2’şer şekilde eşleşip ortak oynanma şeklidir.

Eşli okey normal okey oyununa göre daha hızlı veya daha geç bitebilmektedir. Bu durum hem oyundaki kızışma haline hem okey oyununun puanlamasına bağlıdır. Çekişmeli eşli okey oyunlarında bu puanlamalar oldukça yüksek tutulmaktadır. Tarafların berabere kalma hali de olabilir. Tam tersi olarak üst üste okey atılması halinde oyun çok hızlı da bitebilir. Bu nedenle puanlama sistemi önemli yer tutmaktadır.

Tek kişilik eşli okeylerde puanlama sistemi ortalama 20’den düşmektedir. Fakat eşli okeylerde bu puanlama 40 olabilir. Rengine yönelik hesaplama mevcut ise kırmızı ve siyah 4 mavi ve sarı 2 puan şeklinde değerlendirilir. Okey olarak ta renkli ise 8 renksiz kabul edilen mavi ve sarıdan seçilmiş ise 4 puan olarak bilinir. Fakat birçok eşli okey sitesinde farklı şekilde oynanabildiğinden puanlama sistemi her zaman değişkenlik gösterir.

Eşli Okey Puanlama

Eşli okey puanlama sistemi normal okeyden kısmen farklıdır. Fakat ortak özellikleri bakımından oyun türü aynıdır. Sadece puan biraz daha yüksekten başlar. Bu nedenle oyun daha uzun sürmektedir. Normal okey oyunu ortalama 5 dakika sürerken eşli okey ortalama 10 ile 15 dakika sürmektedir. Bu yazımızdan da Okeyde Çifte Nasıl Gidilir  hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Türkiye’nin en geniş eşli okey sitesinde okey oynamaya hazır olun. Okeydeyim’de farklı şehirlerden gelen insanlar eşli okey keyfi için Okeydeyim’de buluşuyorlar. Okeydeyim sayesinde farklı coğrafyalardan insanlar ile eşli okey oynama deneyimini elde edebilirsiniz. Okeyi eşli oynamak hiç bu kadar zengin olmamıştı! Okey oynayan kişilerin sayısı çok fazla olduğu için Okeydeyim de insanlar kendilerine uygun rakip bulmakta zorlanmazlar. Herkes kendi için uygun bir rakip bularak oyun oynamaya başlayabilirler.

Eşli Okey Elden Bitme

Dağıtılan taşlar sonrası elinizin bitik halde olması, eşli okeyde elden bitme demektir. Kimse bitmeden biterseniz elden bitmiş sayılırsınız. Bu durum diğer oyuncuların hoşuna gitmese de eşiniz olan ortağınızın hayli hoşuna gidecektir. Ayrıca çok şanslı olduğunuzu da gösteren bir durumdur. Çünkü eşli okey oyunu kolay bir zekâ oyunu olmasına rağmen aynı zamanda şans oyunu olarak ta bilinmektedir. Kişinin şansı yüksek olduğu gün devamlı kazanabilir.

Aynı şekilde tam tersi hiç şansı olmadığından tek taşa kalarak rakip oyuncuların bitmesiyle kayıp yaşayabilir. Hırsa kapılmanızı ve adrenalin yaşamanızı sağlayacak okeyin eşli şeklindeki oyunları için her güne özel dengeli oyun oynama hali size de iyi gelecektir. Fakat dozunda ve yeterli miktarda oynanmalıdır. Aksi halde çok seveceğiniz bu oyunun bağımlısı olmanız mümkündür.

Eşli Oturma Düzeni

Oyunda oturma düzenini belirlemek için oyuncular kendi aralarında karar verebilirler. Ancak bir karar veremezlerse zar atarak oturma düzeni belirlenebilir. Büyük sayıyı atan ilk önce ve istediği köşeye oturur. Büyük sayıdan küçük sayıya doğru saat yönünün tersi şekilde oyuncular sırayla masaya oturur. Oyun tamamen sonlanmadan oyuncular oturma yerlerini kesinlikle değiştiremez.

Eşli Okey Kuralları

Oyun kuralları gereği ortakların birbiriyle anlaşarak oyun oynama şeklidir. Masadaki 4 kişi karşılıklı oturarak eşleşmiş olur. Böylelikle oyun başlar. Dağıtılan taş sonrası 15.ci taşın fazlalığı ile oyun başlatılarak devam ettirilir.

Okey olarak bilinen taşlar tek bir kişiye veya rakiplerin her ikisine verilmiş olabilir. Bu durumda okey atmak için savaşan iki taraf yenilgi yaşamamak adına bazı hamleler yapar. Örnek vermek gerekirse; eşlerden birinin okey atma imkânı varsa rakip oyuncu taşlanır. Böylelikle zaman kazanarak beklediği taşın gelmesiyle okey atma şansı doğmaktadır.

Eşli okeylerin en güzel tarafı ise eş olduğunuz kişiyle yaptığınız muhabbetlerdir. Kişisel olarak her gün değerlendireceğiniz bu ortam oldukça rahatlatıcı bir boyuttadır. Her bakımdan zevk alacağınız bu ortam ile gününüzün renklenmesini sağlamanız mümkündür. Gün içinde yaşadığınız tüm stresi unutturacak olan bu ortam oldukça gelişmiş bir sistemde sunulmaktadır. Güvenilir IP adresleri sayesinde siteye üye olmanız sonrasında kişisel bilgileriniz korunmaya alınmış olur. Bu nedenle güven duyarak kullanacağınız bir ortamda bulunmuş olursunuz.

Eşli Okey Siteleri

Kullanıcılarımıza her zaman değer veriyoruz.  Bu verdiğimiz değerden ötürü özverili bir çalışmalar yapıyoruz. Eşli okey siteleri olarak ayrıca eşsiz okey oyunu hizmetimiz de bulunmaktadır.

Eşli okey siteleri olarak üyelerimize her zaman değer vererek özverili bir çalışmalar yapmaktayız. Oyunu test etmek yada oynamak için eşli okey sitesine giriş yapabilirsiniz. Sektörün en büyük eşli okey sitesi olarak da bilinen Okeydeyim, huzurla okeyi eşli oynamanın doğru adresidir. Bir yandan insanlar eşli okey oynarken diğer yandan insanlar ile sohbet etme lüksüne sahip olurlar. Günümüz dünyasının koşullarını düşündüğümüz zaman gerçekten de insanlar ile konuşmak, yeni insanlar ile tanışmak ve sosyalleşmek kolay değildir.

Ne var ki, eşli okey siteleri bunu sizin için kolaylaştırıyor. Sohbet etme özelliği ile okeyi eşli bir biçimce oynarken sitede bulunan diğer herhangi bir üye ile konuşmanız mümkündür. Okey sitesi ya da diğer okey sitelerinde bulamayacağınız bu hizmet bizim için çok değerlidir. Dilediğiniz zaman bu özelliği kapatma lüksünüz de bulunuyor. Yani illa okey oynarken sohbet etmek zorunda değilsiniz. Diğer üyelerden mesaj almama hakkınızı da kullanabilirsiniz.

eşli okeyde kazanmak

eşli okeyde kazanmak

Eşli okey siteleri sayesinde okey oynama zamanını kendiniz belirlersiniz. Okeydeyim üye sayısı oldukça çok olduğundan ve Okeydeyim Türkiye’nin en geniş eşli okey platformu olduğundan üye sayısının çok olması normaldir. Günün ilerleyen saatlerinde gece ya da gündüzün erken vakitlerinde eşli okey oynama lüksüne sahipsiniz. Okeydeyim ile zamanın bir önemi yok. Siz ne zaman okeyi eşinizle oynamak isterseniz o zaman okey oynarsınız. Üstelik okey oynamanın belli bir yeri de yoktur. Nerede iseniz eşli okey sitesi sizin için orada olacak!

Mobil Eşli Okey Siteleri

Zamanınızı eğlenceli geçirirken bir yandan faydalı aktiviteler ile meşgul olmak kadar önemlisi yoktur. Zaman dünyadaki en değerli şeylerden bir tanesidir ve zamanın nasıl kullanılması gerektiğini bilmek gerekir. Zamanı kaliteli değerlendirmek için en iyi seçeneklerden bir tanesi de mobil eşli okey siteleri ile oyun oynamaktır. Çünkü mobilden eşli okey siteleri üzerinden eşli okey oynamaya başlamanız halinde bir yandan beyninizde farklı bölümler çalışacak, diğer yandan keyif alacak diğer yandan da sitenin sohbet etme özelliğini kullanarak sosyalleşeceksiniz. İnternet üzerinden oyun oynayarak sosyalleşmenin yeni yolu mobilden eşli okey siteleri ile kaliteli zaman geçirmenin keyfini sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

Bu ortam için hiçbir ücret ödemeniz gerekmiyor. Sıfır ücret ile mobil eşli okey sitelerine üye olarak okeyi eşinizle oynamanın keyfini çıkarmaya hazır olun. Yeni nesil okey oynama hizmeti ile Türkiye’nin dört bir yanı ile eşli okey oynayabileceksiniz. Artık okeyi eşli olarak oynamanın belli bir saati yok. Çünkü eşli mobil okey sitesi oyuncularına 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz hizmet sunmaktadır. Gece ya da gündüz fark etmeksizin eşli okey oynayabileceksiniz. Bay ve bayanların tercihi Okeydeyim ile keyifli vakit geçirmenin adresi sizleri bekliyor. Okeydeyim ile okeyi eşlerinizle oynarken dakikaların nasıl geçtiğinin farkında bile olmayacaksınız.

Canlı Eşli Okey Siteleri

Okeyi eşleriyle oynayan oyuncular ile bir yandan sohbet ederek, diğer yandan da canlı eşli okey siteleri ile keyifli zaman geçirebilirsiniz. Okeydeyim üyeleri Türkiye’nin dört bir yanından siteye giriş yapmaktadır. Canlı eşli okey siteleri üyeleri bambaşka coğrafyalardan, seviyeden üyeler ile eşli okey oyunu oynama imkanına sahip olurlar.

Bilgisayara karşı okey oynamaktan sıkıldınız mı? Sizi çok iyi anlıyoruz. Bilgisayara karşı okey oynamanın eğlenceli bir tarafı yoktur. Oysa gerçek rakipler ile keyifli bir şekilde canlı olarak eşli okey siteleri ile oynayabilirsiniz. Gerçek rakiplerinizi Okeydeyim’de dilerseniz rastgele dilerseniz de istediğiniz şekilde seçebilirsiniz. Okeyi eşli oynarken kendi seviyenize uygun pek çok müsait oyuncu bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. Okeydeyim Türkiye’nin en çok tercih edilen canlı eşli okey sitelerinden bir tanesi olduğundan Okeydeyim’de rakipten bol bir şey yok!

Okeyi eşinizle oynarken kendi seviyenize uygun oyuncular seçmeniz gerekir. Aksi halde sizden çok daha iyi ya da daha kötü seviyede olan insanlar ile oyun oynamak zevkli olmayacaktır. Rakip seçimi yaparken onların puanlarına bakarak karar verebilirsiniz. Oyuncu puanı size karşınızdaki insanın profesyonelliğine dair kesin bilgi verecektir. Hem de rakip istek özelliği ile özellikle oyun oynamak istediğiniz birisini görmeniz halinde ona istek gönderebilirsiniz. Karşı tarafın istek alma özelliği aktif ise, onunla eşli okey oyununu oynama şansını elde etmiş olursunuz.

Başka insanların da size istek görme özelliğini aktif hale getirerek oyun oynayabilirsiniz. İstediğiniz istekleri kabul edebilir ya da red edebilirsiniz. Eğer kimseden istek almak istemezseniz, bu özelliği kapatabilirsiniz. Eğer başka insanlardan istek alma özelliğini kapatırsanız, başka insanlara istek gönderme özelliğini de kullanmazsanız. İki özellik birlikte çalışmaktadır.

Online Eşli Okey Siteleri

Okeydeyim üzerinden profil oluşturmak kadar kolay bir şey yoktur. Online eşli okey siteleri profilinize dilerseniz fotoğraf ekleyebilirsiniz. Profilde hangi bilgilerinizin görüneceğine siz karar verirsiniz. Dilerseniz yalnızca kullanıcı adınızın göründüğü bir profil oluşturabilir dilerseniz de daha detaylı bir profile sahip olabilirsiniz. Profilinizde adınız, soyadınız, e mail adresiniz ve fotoğrafınız gibi bilgileriniz bulunabilir. Eşli olarak online okey sitesi oyuncularının tümünün öncelikle profil oluşturması zorunludur.

Sabahın erken saatleri ya da gecenin ilerleyen vakitleri fark etmez. Günün istediğiniz zamanında okey oynayabileceğinizi biliyor muydunuz? Oldukça kalabalık olan online eşli okey sitesi , beklenmedik saatlerde bile dolup taşıyor. Bu özelliği ile zaman fark etmeden eşli okey oynamak isteyen kişiler tercihlerini Okeydeyim’den yana kullanıyorlar.

Eşli okey oyunu her alanda zevkli saatleri beraberinde getirir. Aksiyon anlamında değerlendirilecek en iyi etkinliklerden biri olarak ücretsiz ve nette okey oynayabileceğiniz çeşitleri de vardır. Bu nedenle eşli okey normal oyun türlerine göre daha zevklidir. Okey oyunları tek ve çift kişilik oyunlar şeklinde oynanmaktadır. Bu iki türünde zevki bambaşkadır.

Her yaştan her kesimin oynadığı online eşli okey sitelerinde herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Ayrı şehirlerde bulunan birçok kişinin ortak oyun alanları olarak bilinen eşli okey ortamı oldukça keyiflidir. İnsanlar burada okeyi eşli bir biçimde oynarken aynı zamanda arkadaşta edinmektedir.

Hatta eşli okey ortamlardaki sohbetlerden doğan çok güzel arkadaşlıklarda bulunmaktadır. Bu arkadaşlıkların hangi boyutta ilerleyeceği size bağlı olduğu gibi kalıcı dostluklarda olması mümkündür. Fakat her birey için bu durum geçerli değildir. Çünkü bu ortamlarda kişisel bilgi paylaşımı yasaktır. Kural gereği herkesin eşli okey oyununu sorunsuz bir şekilde oynayabilmesi açısından bu durum uygulanması gerekli görülen bir şeydir.

Sohbetli Eşli Okey Siteleri

Eşli okey oynamanın verdiği zevk bazı oyun severlere göre farklıdır. Hem sohbet etme özelliğinin bulunması, eşiniz ile eşli okey oyunu oynarken sohbet etmenize de yardımcı olmaktadır. bu sayede günlük rutin işlerinizi yaparken hem sohbet etme hem de eşli okey özeliğini kullanarak daha eğlenceli dakikalar geçirme şansınızın olduğunu göstermektedir.

Oyun içerisinde yer alan sohbetli eşli okey sitelerinde  bulunan filtreler sayesinde oyun içerisinde rahatsız edici sözlere sistemimiz asla müsaade etmemektedir. Bu yüzden de son derece sağlıklı bir şekilde iletişim kurmanız sağlanacak ve aynı zamanda da eşiniz ve diğer rakipleriniz ile sağlıklı iletişim kurmanız sağlanacaktır. Oyun oynama kültürünün her geçen gün artmasından dolayı rakiplerinizi alt etmek ve kazandığınız oyundan sonra eşiniz ile unutulmaz anlar yaşamak istediğiniz zaman sohbetli eşli okey sitelerimize üye olarak burada bulunan dilediğiniz odaya girebilme şansınız bulunmaktadır. Eğer güzel bir okey oynama yeri arıyorsanız , burası tam size göre. 

En son sürüm grafikler ile güncellenen oyun sitemizde okey türlerinden dilediğinizi oynamak için tek yapmanız gereken sohbetli eşli okey sitesinde yer alan üye giriş butonunu kullanmak veya sosyal medya hesaplarınızı bu buton üzerinden aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır.


 Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

8 Yorumlar

 1. Anonim

  20 Eylül 2021 at 20:35

  Visitor Rating: 5 Stars

  Cevapla
 2. Anonim

  5 Ekim 2021 at 13:00

  Visitor Rating: 5 Stars

  Cevapla
 3. Anonim

  6 Ekim 2021 at 15:21

  Visitor Rating: 5 Stars

  Cevapla
 4. Anonim

  19 Ekim 2021 at 13:54

  Visitor Rating: 5 Stars

  Cevapla
 5. Snisern

  14 Kasım 2022 at 08:01

  sevgilimle eşli okeyde rakip tanımıyoruz 😀 bizi bulun ve yenilin 😀

  Cevapla
 6. kTub

  4 Mayıs 2023 at 09:12

  okey oynuyoruz da bazen oynayanlar eşli oynamayı farklı birşey sanıyor. bayanlar lütfen saygıyı ve seviyeyi koruyalım 🙂

  Cevapla
 7. onlineee

  13 Ağustos 2023 at 11:05

  doğru okey eşinizi bulunca rakip kalmıyor

  Cevapla
 8. dobii

  13 Şubat 2024 at 15:00

  Üreticinin resmi web sitesi, forumlar veya teknik destek siteleri, genellikle sorun giderme adımları ve çözüm önerileri sunar.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.