Rüyada Düşmek Ne Anlama Gelir?

admin          Rüya Tabirleri     Rüyada Düşmek Ne Anlama Gelir?     2498 Defa Okundu

Değerlendirmeniz için teşekkürler

Rüyada Düşmek Ne Anlama Gelir? Rüyada düşmenin tabiri, pek çok kişi tarafından araştırılmaktadır. Sıklıkla görülen rüyalardan biri olduğu için rüya yorumcuları ve alimler bu konuya dikkat çekmektedir. Herkesin hemen hemen hayatında birkaç defa görebildiği rüyalardan biri olan rüyada düşmenin anlamı, genellikle olumsuz anlamda yorumlanmaktadır. Rüyasında yüksek bir yere çıkan ve buradan düşmeye başlayan kimse, bir başarı elde ettikten sonra beklemediği şekilde zarar göreceğine delalet etmektedir. Bu tür rüyalar, kişinin başına gelebilecek zararlara ve maddi zorluklara yorumlanmaktadır.

 

rüyada düşmek ne anlama gelir, rüyada düşmek ne demek,rüyada düşünce ne olur,rüyamda düştüm,rüyada yüksekten düşmek

rüyada düşmek ne anlama gelir, rüyada düşmek ne demek,rüyada düşünce ne olur,rüyamda düştüm,rüyada yüksekten düşmek

Rüyada Düşmek Tabiri Nedir?

Rüyada düşmenin yorumlanması sırasında alimler farklı ayrıntılara da dikkat etmektedir. Ancak bu şekilde başarılı bir rüya yorumu yapmak mümkün olmaktadır. Örneğin rüyayı gören kişinin yere düşmesinden sonra herhangi bir yaralanma veya sakatlanma durumu hasıl olmadıysa üzüntü ve sıkıntılardan kurtularak rahatlığa ulaşıldığı belirtilmektedir. Rüyada düştükten sonra hemen yerden kalkan kişi, gerçek yaşamında kendisini devirme potansiyeli olan zorlukların üstesinden gelebileceği anlamı çıkmaktadır.

Rüyada düşmek bazı alimlere göre kişinin kuş gibi hafifleyeceğine ve üzerindeki tüm ağır sorumlulukların ve dertlerin ortadan kalkacağına delalet etmektedir. Mutluluğun ve huzurun hakim olacağına işaret eden rüyalarda kişinin ufak bir yere takılıp düştüğü gibi olaylar görülebilmektedir. Rüyayı gören kişinin tüm iyiliklerle karşılaşabilmesi için rüyada düşünce zarar görmemiş olması alimlerin dikkat ettiği çok önemli bir ayrıntıdır.

Rüyada Yüksekten Düştüğünü Görmek

Rüyada yerden yüksek bir yerden düştüğünü görmek söz konusu ise alimlerin yorumu olumludan ziyade olumsuzlukların ve kötülüklerin geleceğine yöneliktir. Çok yüksekten yere düştüğünü gören kişinin zarar görmesi veya bir yerinin kurulması hem maddi hem de manevi anlamda huzursuzluk yaşayacağına delalet etmektedir. Bu tür rüyaların yorumları, hem uzman rüya yorumcularının hem de ünlü alimlerin ortak paydada birleştiği şekilde tabir edilmektedir. Rüyada yüksek bir yerden düşmenin rüyayı gören kişinin hayatında veya işinde maddi zorluklarla karşılaşacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Yere Düşmenin Anlamı

Rüyada yere düşmenin tabiri, kişinin düştükten sonra hasar alıp almamasıyla da alakalıdır. Rüyada yüksek bir yerden düşüp bir yerini inciten kişi, iş yaşamında zorluklarla karşılaşıp üzüntü yaşayacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Bunun dışında rüyada yere düşen kişiye başka insanlardan yardım edildiğini görmek ferahlığa ve huzura erişileceği anlamına gelmektedir. Alimler bu şekilde yere düştükten sonra kendisini yerden kaldıran kişileri gören rüya sahiplerinin tanıdıkları veya tanımadıkları kişilerden yardım alarak hayatlarındaki zorlukları aşacakları şeklinde yorumlar yaptıkları bilinmektedir.

Rüyada yere düşme sıkıntının, üzüntü ve kederin son bulacağını göstermektedir. Kişinin maddi sıkıntılarını yeneceğine ve borçlarını ödeyeceğine delalet eden rüyada yere düşmede önemli olan diğer detaylardır. Eğer birisinin kendi üstüne düştüğünü görürse rüya sahibi düşmanından zarar göreceği anlamına gelmektedir. Bir darbe ile yere düştüğünü görmek de bela ya da musibete uğrayacağına işaret etmektedir.

Rüyada Düşmenin Yorumu

Rüyada düşmenin anlamı ayağı kayıp düşenler için farklıdır. Yüksek bir yerden düşmek dışında düz yerde ayağı kayıp düşenler için rüya yorumları farklı şekilde değerlendirilmektedir. Ayağı kayan kişinin iş ve özel yaşamında felaket uğrayacağı belirtilir. Alimlerin ve rüya yorumcuların değerlendirmelerine göre bu durumda kişinin yaşamında köklü değişiklikle ve problemler çıkabileceği söylenmektedir. Rüyada terk edilmiş bir eve düştüğünü gören kişinin eşinden ayrıldığı ve yalnız başına kaldığı yorumlanmaktadır.

Alimlere Göre Rüyada Düşmenin Anlamı

Alimlerin yorumlarına göre rüyada düşmenin tabiri, sıkıntılı günler geçirmeye delalet etmektedir. Rüya sahibi için ıstıraplı günlere işaret eden rüyada düşmek, kişiye zor zamanlar yaşayacağını belirtmektedir. İbn-i Sirin’e göre düyada yüksekten düştüğünü gören kişini çevresinde olan saygınlığı, prestiji ve otoritesi sarsılmaktadır. Eğer rüyada kişi bir çukura düştüğünü görürse, bu durum kişinin adını kötüye çıkacağını göstermektedir.

Genellikle rüyada düşmenin yorumlanmasında kişi hakkında olumsuz işaretler öne çıkmaktadır. Eğer rüyada yere düştüğünü gören kişi düştükten sonra yaralanırsa ve üzerinde kan görürse, rüya sahibinin hayatında bu zarar kadar maddi ve manevi eksilme meydana gelecektir. Alimler rüyada düşmenin anlamı konusunda yorum ve değerlendirmelerini bu şekilde gerçekleştirmektedir. Rüyada yüksekten hızlı bir şekilde düştüğünü gören kişi korku ve heyecanı aynı anda yaşıyorsa, bu durum rüya sahibinin bilmemesi gereken sırları öğreneceği anlamına gelmektedir.

İsterseniz kötü bir rüyadan uyandıktan sonra burdan okeye giriş yapabilir veya burdan da okey oynayabilirsiniz.

Dilerseniz bu adresten de  rüya okey sitemizi ziyaret edebilirsiniz.


 Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

3 Yorumlar

 1. rüyacı

  11 Şubat 2021 at 05:04

  garip rüyaların görüyorum ama burda rüyaşarın anlamını bulmakta hiç zorlanmıyorum. tesekkürler

  Cevapla
 2. beauty

  22 Eylül 2023 at 11:34

  kaç sitedir bu yazıyı arıyordum. teşekkürler

  Cevapla
 3. gacor

  9 Aralık 2023 at 06:51

  Oyuncular, sıra kendilerine geldiğinde, ortadaki yığından bir taş çekerler ve elindeki bir taşı yere atarlar. Böylece elindeki taş sayısı hep 14 olur. Oyuncular, elindeki taşları 3 veya 4 adet aynı sayıda farklı renkli taşlardan (örneğin, kırmızı 7, mavi 7, siyah 7) veya aynı renkte art arda gelen sayılardan (örneğin, sarı 9, 10, 11) oluşan gruplara ayırarak dizmeye çalışırlar. Okey taşı, her grupta joker olarak kullanılabilir. Örneğin, kırmızı 6 okey taşı ise, kırmızı 5, 7, 8 grubunda 5 yerine kullanılabilir.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.