Bilgisayarda Okey Oyna

admin          Okey Oyna     Bilgisayarda Okey Oyna     2875 Defa Okundu

Değerlendirmeniz için teşekkürler

Oyun biçimi okey oyuncuların sıklıkla tercih ettiği oyun türdür. Bilgisayar ortamında oynanılan okey oyunlarının da kendi içinde dağılımları türleri mevcuttur. Bu okey türleri klasik-normal okey, çanak okey, 101 okey, online okey, sohbetli okey vb. çeşitleri mevcuttur.

canlı okeye kayit olma

canlı okeye kayit olma

Bu yukarıda bahsettiğim okey türlerinin hepsi bilgisayar üzerinden ve sitelerden yahut uygulamalar sayesin de canlı olaraktan karşınızda tanımadığınız tanıdığınız insanlarla oynanılan oyun türleridir.

Bilgisayar okey oyna oyunu ise karşınızda botlar yani robotlar olur bu şekilde oynanılır. Okey 4 kişi oynanılan ve 2 sahte okeyin 2 okeyin olduğu bir oyundur. Bilgisayarda okey oyunu oynarken  biten kişi puan olarak ya da kurallar gereği daha çok puan alır. Bilgisayarda oynanılan okey de karşı tarafta robot olduğu için bu okey şekli çok tercih edilen bir seçenek olmuyor. Günümüzde bilgisayarda okey oynamak yani bilgisayar üzerinden  okey oyunları ücretsiz seçenekleriyle daha çok tercih edilen seçenek oluyor genelde.

Siz de bilgisayarda okey oynarken diğer oyuncuların aynı seviyeden olmasını mı istiyorsunuz? Okey beceriniz çok gelişmiş olduğu için ancak sizin gibi yetenekli olan insanlarla mı okey oynamak iyi geliyor? Yoksa çok acemi olduğunuz için yüksek seviyedeki diğer insanlarla konuşmak istemiyor musunuz? O zaman bilgisayardan okey sitesi size mükemmel bir hizmet sunacak. İstediğiniz seviyeden insanlarla bilgisayarda okey oyunu oynama fırsatını okeydeyim ile elde edebilirsiniz. Dilerseniz diğer oyuncuların profil kısmına bakarak, oyuncu seviyesi hakkında bilgi sahibi olabilir, dilerseniz de, rastgele seçilen herhangi bir oyuncuyla oyun oynayabilirsiniz. Bu tamamen sizin isteğinize kalmıştır.

Bilgisayarda Okey Oyunu

Dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden, dilediğiniz üyeler ile bilgisayarda okey oyunu ister misiniz? Okeydeyim sayesinde istediğiniz yerden bilgisayarda okey oyunu oynamanız mümkündür. İşte çalışırken minik bir mola verdiğinizde, okulda teneffüste olduğunuzda, ya da trafikte sıkışmış halde zamanın geçmesini beklediğinizde bilgisayarda okey oyunu size eğlenceli vakit geçirme seçeneğini gururla sunar. Okeydeyim ile bilgisayarda okey oynarken zamanın nasıl hızlı geçtiğine inanamayacaksınız.

bilgisayarda okey oyunu

bilgisayarda okey oyunu

Üstelik okey oyununu bilgisayar üzerinden oynadığınız zaman beyin sağlığınıza katkıda bulunmuş olacaksınız. Çünkü okeyi bilgisayardan oynayan kişilerin beyinlerinde farklı noktaların aynı anda çalıştığı tespit edilmiştir. Bilgisayarda okey oyunu oynayarak yalnızca keyifli vakit geçirmiş olmuyorsunuz. Aynı zamanda beyin sağlığınız için iyi olan bir oyunla meşgul oluyorsunuz.

Bilgisayarda Okey Oyunu Neden Tercih Edilir

Bilgisayarda okey oyunu oynamak, birçok avantaj sunar. İşte bazıları:

 • Her zaman bir oyun partneri bulabilirsiniz.
 • Farklı zorluk seviyelerinde rakiplerle karşılaşabilirsiniz.
 • Farklı okey varyasyonlarını deneyebilirsiniz.
 • Oyunun kurallarını öğrenmek için zaman harcamanıza gerek yoktur, çünkü bilgisayar size rehberlik eder.

Bilgisayarda Okey

Online olarak bilgisayarda oynanılan bir okey türüdür. Genelde oynatılan stil şu şekilde ilerler. Siz 300 ya da 100 ya da 400 kişilik gibi bilgisayarda okey sitelerine girersiniz tabi bu da sizin okey oyunundaki sıralamanız ile alakalıdır. Eğer daha önceden bilgisayarda okey oynayıp skor yaptıysanız böylelikle yaptığınız skor karşılığın da size daha az sayılı ve skoru sizinle nerdeyse aynı seviyede olan kişilerle eşleştirilirsiniz.

Bu şekilde bilgisayarda okey oyunu oynamak daha zevkli olur. Oyundaki kişiler canlı olarak sizinle karşılıklı oynayan insanlardır. Bu oyun stili ile hem siz oynadığınız oyundan zevk alarak oynarsınız hem de bilgisayarda okeyde arkadaş edinmiş olursunuz.

Eğer bilgisayarda okeyde diğer uygulamaların donmasından bıkıp usandıysanız size bunu yaşatmayacak harika bir yol önerebiliriz. Elbette bilgisayardan okey siteleri ! Okeydeyim mobil uygulamasını indirip bilgisayarda canlı okey oynadığınız zaman donma, yavaşlık ya da buna benzer teknik hatalar ile karşılaşma ihtimaliniz sıfır denecek kadar azdır. Okeydeyim mobil uygulaması daha hızlı bil bilgisayarda okey deneyimi yaşamak isteyen kişiler düşünülerek hazırlanmıştır.

Okey deneyimini göz alıcı hızda yaşamak için yapmanız gereken tek şey Google Play’i ziyaret ederek arama kısmına bilgisayarda okey siteleri yazmaktır. Bu uygulamayı indirmek için herhangi bir ücret ödemeniz istenmiyor. Okey oynamaya başlamak için önce üyelik bilgilerinizi girmeniz isteniyor. Ardından hemen oyna başlayabiliyorsunuz.

PC İçin Okey Oyunu Nasıl İndirilir

Bilgisayarınızda okey oynamak için birkaç farklı yol vardır. İşte en yaygın olanları:

 • Tarayıcı Üzerinde Oyna: Okey oyunlarının çoğu, web tarayıcınızda doğrudan oynanabilir. Ücretsiz olarak erişebilirsiniz ve herhangi bir indirme işlemi gerekmez.
 • Mobil Uygulama: Mobil cihazlarınız için okey uygulamaları mevcuttur. App Store veya Google Play Store’dan bir okey uygulaması indirerek oynamaya başlayabilirsiniz.
 • Masaüstü Uygulamaları: Okey oyunu oynamak için masaüstü uygulamaları da mevcuttur. Bu uygulamaları indirerek bilgisayarınızda daha geniş bir deneyim yaşayabilirsiniz.

İster yeni başlayan bir oyuncu olun, ister deneyimli bir okey oyuncusu, evdeki pc ve laptop rahatlığında bu popüler masa oyununun tadını çıkarabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, bir okey oyunu platformu seçmek ve oynamaya başlamak.

Bilgisayarda Canlı Okey

Siz de kolay şekilde okey oynamak isterseniz, okey oynadığınız sitenin tasarımının çok önemli olduğunu biliyorsunuzdur. Tasarım bir sitenin çok kötü ya da çok iyi olmasını sağlayabilir. Okeydeyim bilgisayarda canlı okey oynamak isteyenlerin rahatını düşünerek, kullanıcı dostu özel tasarım yapmıştır. Her yaştan, her cinsiyetten, her meslekten insanlar Okeydeyim ile zorlanmadan bilgisayarda canlı okey keyfi yapabilirler. Okeyi bilgisayardan canlı oynamak için insanların bir numaralı tercihi olan marka sayesinde insanlar daha önce hiç edinmedikleri bir okey oynama deneyiminin keyfini çıkarmaya başlayabilirler. Üstelik bunları yapmak için herhangi bir ücret ödenmesine gerek yoktur.

Bilgisayardan canlı okey oynayarak çeşitli hediyeler kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Her hafta bilgisayarda okey siteleri bir liste yayınlar. Bu liste oyuncuların o hafta elde ettikleri puanlara göre hazırlanmaktadır. Listede ilk sırada yer alan kişiyi sürpriz bir hediye beklemektedir. Eğer ilk sırada yer almıyorsanız merak etmeyin, ileriki hafta daha çok okeyi bilgisayardan canlı şekilde oynayarak yüksek puanlar kazanabilir, kazandığınız puanlar ile listenin üst sırasında yerinizi alabilirsiniz.

Okeyi bilgisayardan oynarken kazandıran Okeydeyim.net’e üye olmak için çok zamanınızı harcamanız gerekmiyor. Basit bir şekilde üyelik tamamlanıyor. Kısa sürede basit şekilde üyelik tamamlandıktan hemen sonra anında bilgisayarda canlı okey oynamaya başlayabiliyorsunuz.

Bilgisayarda Mobil Okey

Yapılan bilimsel çalışmalar okeyi bilgisayardan mobil olarak oynayan kişilerin beyin sağlıklarının daha iyi olduğunu ortaya koymuştur. Bilgisayarda mobil okey oynamanın beynin farklı noktalarını aynı anda çalıştırdığı bilinmektedir. Bu nedenle uzmanlar dahil bilgisayardan mobil okey oynanmasını tavsiye etmektedir. Okeyi mobil olarak bilgisayardan oynayan kişilerin unutkanlık gibi önde gelen beyin hastalıklarına daha az sıklıkta yakalandığı bilinmektedir.

bilgisayarda okey oyna

bilgisayarda okey oyna

Kısacası siz de hem beyin sağlığımı korumak istiyorum hem de diğer yandan güzel vakit geçirmek istiyorum derseniz mutlaka bilgisayardan okey sitesi ile okeyi mobil bir şekilde hem de bilgisayardan oynamaya başlayın.

Bilgisayarda okey sitesi ile seviyenize uygun oyuncuları bulabilirsiniz. İsterseniz oyuncuları rast gele seçebilir isterseniz sizinle kimin okeyi canlı olarak bilgisayardan  oynayacağına siz karar verebilirsiniz. Bu karar da size aittir. Seçiminizi yapabilir ya da masa açarak masanıza isteyen oyuncuların gelmesini bekleyebilirsiniz. Farklı seviyeden oyuncuları bilgisayarda okey siteleri ile bulmaktan daha kolayı yoktur. Çünkü Okeydeyim.net Türkiye’nin en gelişmiş ve en geniş bilgisayarda okey oyna platformudur. Okeyi bilgisayarınızda oynarken her seviyeden insanı her zaman bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. Dilerseniz sitede üye olmayan arkadaşlarınızı bile davet ederek bilgisayarda okey keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Bilgisayarda Sanal Okey

Platformumuzda bilgisayarda okey oynarken diğer yandan insanlarla sosyalleşmek mümkündür! Bilgisayarda sanal okey chat özelliğine bayılacaksınız. Bu özellikle birlikte sitede üye olan herhangi bir kullanıcı ile sohbet edebilirsiniz. Elit bir bilgisayarda sanal okey oyunu ortamı ve elit üyeler sayesinde bu özelliğin asla suistimal edilmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Harika sohbetler, mükemmel okey oyunları, elit ortam ve kesintisiz bilgisayarda sanal okey deneyimini yaşamak isteyen kişiler ilk olarak sanal okey oyununu bilgisayar üzerinden oynamayı tercih ediyorlar. Sohbet özelliği kapanabilir ya da üyenin isteğine göre açılabilir.

Bilgisayardan sanal okey oynarken sizinle birlikte okey oynayan kişilerin seviyelerine önem verirsiniz. Çünkü mutlaka bilgisayarda sanal okey oyununu oynayan kişilerin seviyeleri arasında bir uyum olması gerekir. Profesyonel oyuncular ile acemi oyuncuların eşleşmesi elbette harika sonuçlar doğurmayacaktır. Siz de sanal okeyi bilgisayar ile oynarken karşınızda sizin seviyenize uygun oyuncular istersiniz.

Bilgisayarda Okey Siteleri

Okeyi bilgisayarınız ile oynamak için belli bir zamanı beklemek gerektiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü ne zaman isterseniz o zaman bilgisayarda okey oynayacaksınız. İsterseniz gecenin geç saatlerinde isterseniz sabahın en erken saatlerinde bile uygun oyuncular bularak okey deneyimini yaşamaya başlayabilirsiniz. Bilgisayarda okey siteleri girdiğiniz anda zaman fark etmeksizin çok sayıda her seviyeden oyuncu olacağını göreceksiniz.

Üstelik bilgisayardan okey sitelerinde her zaman huzur ortamı hakimdir. Çünkü site kurallara sahiptir ve kurallara uymayan profiller askıya alınarak kalıcı olarak kapatılabilir. İnternetten bilgisayardan okey oynarken Okeydeyim.net ile elit üyelerin ve elit ortamın keyfini çıkarmaya başlamak için yapmanız gereken tek şey bilgisayarda okey sitelerine üye olmaktır. Gerisini biz size sunarız size de okey oyununu bilgisayardan oynamak keyfi yapmak kalır!

 1. Online Okey Platformları: Okey oyununu bilgisayarda oynamak için birçok online platform bulunmaktadır. Bu platformlar, oyuncuların farklı seviyelerdeki rakiplerle karşılaşmasına olanak tanır.
 2. Okey Oyunu Uygulamaları: Akıllı telefonlar için geliştirilen okey uygulamaları, oyunu her zaman yanınızda taşımanızı sağlar. Popüler uygulamalar arasında “Okey Plus” ve “Okey Online” bulunur.
 3. Bilgisayar Okey Oyunları: Bilgisayarınıza özel olarak tasarlanmış okey oyunları da mevcuttur. Bu yazılımlar, oyunculara daha fazla kontrole sahip olma imkanı sunar.

Bilgisayarda Canlı Okey Siteleri

Siz de bilgisayardan okey oynamak için kaliteli bir ortam mı arıyorsunuz? Okeyi pcden oynarken üyelerin elit olmasını, okey hızının yüksek olmasını isterseniz, doğru adres bellidir. İnsanların okey dediği zaman tercih ettikleri tek adres bilgisayarda canlı okey siteleridir . Okeydeyim tercih edenler asla pişman olmuyor. Çünkü insanlar bilgisayarda canlı okey sitelerini tercih ettikleri zaman en iyi hizmeti alabileceklerinden emin oluyorlar. Okeydeyim’de okeyi bilgisayardan oynamaya başlamak içi yapmanız gereken tek şey, Okeydeyim üyesi olmaktır.

bilgisayarda okey siteleri

bilgisayarda okey siteleri

Bilgisayardan canlı olarak okey sitesi üyeliği için sizden istenilen bilgileri eksiksiz şekilde girin. Ardından e posta adresinize gelen aktivasyon kodunu onaylayın. Üyelik işiniz tamamlandığı zaman anında okey oynamaya başlayabilirsiniz. Üyelik esnasında verilen bilgilerin güncel olduğundan emin olmak bu açıdan önemlidir.

Bilgisayarda Bedava Okey Siteleri

Platformumuz pek çok kişi tarafından bilinen en kolay adapte olunan  ve öğrenilen okey başlangıç aşamasıdır. Bilgisayarda bedava okey siteleri stratejisi ister ıstaka üzerin de kafede arkadaş ortamın da ya da kahvehanede oynayın ister de bilgisayar üzerin de oynanan sistem aynıdır değişiklik gösterdiği tek şey verilen ödüller ya da canlı kişilerle oynamak ile online olarak oynamak arasın da ki farktır. Bedava olan bilgisayarda okey sitelerindeki oyun da aynı klasik-normal okey türüdür.

Bilgisayarda bedava okey siteleri de iki adet okey taşı ve iki adet sahte okey mevcuttur. Her oyuncuya 14 taş dağıtılır ve bu taşlar ıstakaya dizilir online olarak oynanılan okey oyunun da otomatik olarak dizme işlemi olur tabi bu oynayan oyuncunun isteğine bağlı bir şeydir. Okey oyununun da 15 tane taş kime verildiyse o kişi oyuna başlar. Okey taşı her taşın yerini alır sahte okeyler ise kendi sayılarının yerini alır yani diğer taşlar ile aynıdır.

Taşı olmayan kişi yani yanındaki oyuncunun attığı taş ıstakasına dizdiği taşlarla uyumlu değilse ortadan taş çeker, ortadan çekilen taş da uyumlu olmazsa kişi kendisine lazım olmayan taşlardan birini atar oyun bu şekilde ilerler. Okey siteleri arasında bilgisayarda olupte bedava olan siteler oyunu stratejik olarak kolay ve güzeldir.

Bilgisayarda Mobil Okey Siteleri

Siz de herhangi bir yerde bulunma zorunluluğu olmadan bilgisayarda okey oynamak ister misiniz? Artık ne zaman ve nerede okey oynayacağınızı siz seçebilirsiniz. İsterseniz okulda, isterseniz işte, isterseniz trafikte olun fark etmiyor. Nerede olursanız olun bulunduğunuz yerden bilgisayarda okey keyfi yapabiliyorsunuz. İşte sıkıcı dönemlerde, yolda kendinizi bunalmış hissettiğinizde ya da tatilde güneşlenirken okey oynamak sizi rahatlatacak!

Bilgisayardan okey oyunu oyna sadece boş zamanın güzel geçmesini sağlayan bir aktivite değildir çünkü beynin farklı yerlerinin çalışmasını sağlayarak aynı zamanda beyin geliştirmektedir. Beyninizi geliştirmek, iyi vakit geçirmek, sosyalleşmek hepsi bir arada bulunabilir.

Bilgisayarda mobil okey siteleri ile bütün bunları bir arada bulmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Hemen üye olun siz de harika özelliklerden faydalanmaya başlayın!

İnsanlar bilgisayardan mobil okey sitesi ile vakit ayırırken sosyalleşmek için yeteri kadar vakit ayıramadıklarından şikayetçi olabilirler. Neyse ki Okeydeyim bu sorunu kökten çözüyor. Çünkü Okeydeyim sayesinde insanların sohbet keyfi yapması da mümkün oluyor. Bir yandan okeyi bilgisayarında oynayan üyeler aynı zamanda yeni insanlarla tanışmanın keyfini çıkarıyorlar. Okey oynarken dilerseniz masada bulunan insanlar ile konuşabileceğiniz gibi, dilerseniz de masada olmayan ancak sitede olan diğer üyelere mesaj atabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak ve diğer üyelerden mesaj almak istemiyor musunuz? Hiç sorun değil. Özelliği, dilediğiniz zaman kapatabilir, dilediğiniz zaman da açabilirsiniz. Özelliğin bir kere kapatılması o özelliğin artık tamamen devre dışı kalması anlamına gelmiyor.


 Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

7 Yorumlar

 1. Anonim

  28 Eylül 2021 at 17:12

  Visitor Rating: 5 Stars

  Cevapla
 2. Anonim

  29 Eylül 2021 at 09:18

  Visitor Rating: 5 Stars

  Cevapla
 3. Anonim

  5 Ekim 2021 at 13:02

  Visitor Rating: 5 Stars

  Cevapla
 4. Anonim

  6 Ekim 2021 at 15:19

  Visitor Rating: 5 Stars

  Cevapla
 5. Anonim

  19 Ekim 2021 at 13:55

  Visitor Rating: 5 Stars

  Cevapla
 6. domino

  21 Eylül 2022 at 13:05

  arkadaslarımla siteye kayıt olduk ve bi daha çıkamadık 😀

  Cevapla
 7. sklep

  16 Şubat 2024 at 22:59

  Örneğin, telefonunuz açılmıyorsa, şarj cihazını veya pilinizi kontrol edin veya ekran donuyorsa, dokunmatik ekranın düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.