Evde Okey Oyna

admin          Okey Oyna     Evde Okey Oyna     981 Defa Okundu

Değerlendirmeniz için teşekkürler

Evde yalnızsınız ve canınız mı sıkılıyor? Tek yapmanız gereken akıllı cep telefonunuzu elinize alıp “evde okey oyna” şeklinde Google arama motorunu kullanarak arama yapmanız olacak.

Evde okey oyunu, bu tür oyunlara evinizden kolayca ulaşabilirsiniz. İnternet üzerinden online olarak oynaya bileceğiniz çok oyunculu oyunlardan birisi olan okey oyunu, gelişen teknoloji sayesinde ceplerimize kadar girdi.

evde okey

evde okey

İş yerinde okey oyna, ofiste çalışırken boş vakitlerinizi geçirmek amacıyla oyun oynamak isteyen kullanıcılarımız için  sitesimizde okey oynamayı tavsiye ediyoruz.

Şehir içi veya Şehir dışında okey oynayabileceğiniz evde okey sitelerimizde  yüzlerce oyuncu sizleri bekliyor. Sistem telefon, tablet yada bilgisayarlarınızdan kolayca giriş yapabilmeniz için tasarlanmıştır. Her hangi bir engelleme olmadan okeyi evdeyken oynayabileceksiniz.

Ofis ortamında da kolayca giriş yapabileceğiniz engelsiz okey oyunumuz sayesinde zamanın nasıl geçtiği anlayamayacaksınız.
Okey oyunumuza giriş yapmak için evde okey oyna sayfasını ziyaret etmeniz yetecektir.

Eğer stresi yoğun bir işte çalışıyorsanız ya da yapınız gereği stresli bir insansanız, kafanızı dağıtmanız ve eğlenmeniz için evde okey siteleri hizmetinizde. Görüşlerinizle ve önerilerinizle sitemizin gelişmesini sağlayabilir, sitemizde oynayarak okey gurmesi olabilirsiniz. Evde okey sitesine kolayca üye olduktan sonra oyun odalarından birine girip evde okey oyununu oynamanın keyfine ulaşabilirsiniz. Hiçbir ücret ödemeden ulaşabileceğiniz bir oyun keyfi ile mutluluk, tek bir tık ötenizde bulunmaktadır. Siz de evde okey sitesinin size sunduğu olanaklardan yararlanabilmek için şimdi üye olun ve yeni arkadaşlarla evdeylen okey oynamanın mutluluğunu yaşayın! Evde okey oyna olarak sizleri bekliyoruz

Evde Okey
İnsanların rakipleriyle sohbet ederek  evinde okey oynayabildiği nadide şans ve zeka oyunlarından bir tanesidir. Bu eğlenceli evde okey ,  arkadaş buluşmalarında oynanabildiği gibi, sanal ortamda da oynanabilmektedir. Gelişen internet teknolojisi, insanlara birçok oyunun sanal ortamda da oynanmasına imkân vermekte, bu yüzden birçok insan sanal ortamda oynanan oyunları daha çok tercih etmektedir. Konforun ön planda olduğu bu tarz oyunlar, insanların kolayca ulaşabildiği şekilde düzenlenmektedir. Türk insanının tercih ettiği oyunların başında gelen evde okey oyunu , bilinmesi gereken bazı kurallara sahiptir. Zor gibi görünse de aslında oynandıkça zevkli bir hale bürünmektedir.

Bu oyun 104 taş ve 2 sahte okey olmak üzere toplamda 106 taş ile evde okey sitesinde oynanır. Oyunculara 14 şer taş dağıtılır ve toplamda 15 taşa sahip olan kişi oyuna ilk başlar. Istakasında 15 taş olan kişi yere taş atarak elinde 14 taş kalmasını sağlar. Bu sayede sırada ki oyuncu yerden taş çekere yada atılan taşı alarak 15 taşa sahip olur ve sırasını savmak için yere taş atarak oyun döngüsünün devamını sağlar.

Sıralı yada çift olarak dizilmiş bir elinizin var olduğunu sayarak bu durumda elinizi açmak için tek yapmanız gereken 15. taşınızı taş çektiğiniz yere bırakmak olacaktır.

Sahte okeyi anlamak için “gösterge taşı” diye isimlendirilen taşa bakmak olacaktır. Bu taşın bir sayı üstü okey taşıdır. Sahte okey taşını ise gösterge taşının yerine kullanarak oyunun devamını sağlayabilirsiniz.
Evden Okey Oyunu Oyna
Evde okey oyunu, ev ortamında oynanabilecek bir tahta oyunudur. Evde okey oyunları genellikle klasik okey oyunlarının aynı kurallarına göre oynanır. Oyuncularda elindeki taşları kullanarak 101, 201, vb. sayıları elde etmeye çalışır. Evde okey oyunlarında oyuncularda oyun esnasında taşlarını değiştirebilir veya ekleyebilirler.

evde okey oyunu oyna

evde okey oyunu oyna

Evde okey oyunlarının oynanması için, okey taşlarının satın alınması gerekir. Okey taşları genellikle plastikten yapılır ve oyuncularda oyun esnasında kullanılır. Okey taşlarının yanı sıra, oyunun oynanması için bir okey tahtası veya okey masası da gereklidir.

Evde okey oyunları, arkadaşlar veya aile üyeleri ile oynanabilecek keyifli ve eğlenceli bir oyundur. Ayrıca, oyunculardan üye olmalarını veya oyunları indirmelerini gerektirmez.

Oyunumuz normal şartlarda 4 kişiye ihtiyaç duyar. Ama bazı durumlarda oyuncu bulmak zor olduğu için evde okey sitesinde 2 veya 3 kişilikte oynayabilirsiniz.

Kendinize güvenen oyuncular ile bu oyun gerçekten daha heyecanlı ve rekabeti yüksek bir oyundur. Oyunun asıl amacı rakiplerden önce el açmak ve kazanmaktır.


 Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

1 Yorum

  1. weiss

    29 Aralık 2023 at 21:30

    Sorunun kaynağını belirlemek için cihazı farklı bir prizde veya farklı bir elektrik kaynağında deneyin.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.