Kilo Almak İçin Ne Yemek Gerekir

admin          Genel     Kilo Almak İçin Ne Yemek Gerekir     2060 Defa Okundu

Değerlendirmeniz için teşekkürler

Kilo almak isteyenlerin internet üzerinden araştırdığı konuların başında kilo almak için uygulanan diyet programları yer almaktadır. Bir türlü kilo alamadığı için psikolojisi bozulan kadın veya erkek her yaştan kişinin başarılı bir şekilde bu hedeflerine ulaşabilmesi konusunda çok faydalı olan yemek programları bulunmaktadır. İştahsızlık, gen yoluyla kalıtım, hormonal veya çeşitli hastalıklardan kaynaklanıyor olabilir. Kilo almak isteyen kişilerin öncelikle doktor muayenesine giderek vücuttaki organların işleyişleri ile kan ve hormon değerlerine baktırması tavsiye edilmektedir.
Tüm bu muayenelere rağmen kişinin iştahsız ve zayıf olmasına herhangi bir sağlık sorunu neden olmadığı tespit edilmişse, kilo almak için uygulanabilecek diyet programlarına başlanması faydalı olacaktır. Öncelikle kilo almak isteyen ve zayıflıktan kurtulmayı hedefleyen bay bayan kişiler için ilk amaç gün içinde yenilen öğün sayısını artırmak olmalıdır. Bir oturuşta tıka basa yemek yerine, her öğünde biraz fazla yiyerek gün içindeki öğün sayısını artırmak daha mantıklı olacaktır. Normal yediğiniz yemeklerden birkaç kaşık veya parça daha fazla tüketerek öğün sayınızı da artırmanız halinde kilo almak hedefinize zorlanmadan ulaşabilirsiniz.

kilo-almak-icin-neler-yapmak-gerekiyor-kilo-almak-icin-nasil-beslenmeli

kilo-almak-icin-neler-yapmak-gerekiyor-kilo-almak-icin-nasil-beslenmeli

Kilo Almak İçin Yenilmesi Gerekenler

Öğün sayısını artırdıktan sonra kilo alma sürecini hızlandırmak için ara öğünlerde hangi gıdaların yenilmesi gerektiğine dikkat edilmelidir. Tüm öğünlerde kalori değeri yüksek ve besleyici gıdaların seçilmesi çok önemlidir. Besleyici olduğu kadar bir sonraki öğünü tüketmeye engel olmayacak yani kişinin iştahını kapatmayacak özellikteki yemeklerin tercih edilmesine özen gösterilmelidir. Ara öğünlerde kilo almak isteyenler tarafından tüketilen gıdalardan bazıları şunlardır:
• Kuruyemiş,
• Domates ve peynirli soğuk sandviç,
• Sütlü yulaf ezmesi,
• Patlamış veya haşlanmış mısır,
• Bir kase mısır gevreği
Bunların yerine cips, patates, kızartması, beyaz ekmek gibi gıdaları tüketmek iştahı keseceği için tercih edilmemelidir.
Besin değeri de düşük olan bu yiyecekler yerine daha sağlıklı ve yüksek kalorili gıdaların seçilmesi tavsiye edilmektedir. Ayrıca yemeklerden sonra sütlü tatlı tüketimi de kalori almada çok etkilidir Sütlü tatlılar da muadillerine göre şerbetli tatlılara nazaran daha sağlıklı olduğu için her öğünden sonra bir miktar tüketilmesinde sakınca olmayan tatlılardır. Özellikle bir türlü kilo almakta zorlanan kişilerin sütlü tatlıları alışkanlık haline getirerek günlük ihtiyacı olan kaloriyi tamamlayabilmeleri mümkün olmaktadır.

Kilo aldıktan sonra hangi spor aletinin hangi kası çalıştırdığını öğrenmek için Hangi Spor Aleti Nereyi Çalıştırır tıklayabilirsiniz.
Kilo Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sağlıklı biçimde kilo almak çok önemlidir. Bu yüzden öğün sayısını artırırken günlük aktivitelere de önem verilmelidir. Kilo problemi olan ve zayıflıktan şikayetçi olanların çok enerji harcayacak koşu, yüzme gibi aktiviteleri yapmamaları tavsiye edilir. Bu süreçte netten okey oyna bağlantısını kullanarak siz de web sitemiz üzerinden günlük yaşamın stresini atabilirsiniz. Yeni insanlarla tanışmanızı sağlayan mobil okey oyna hizmetimiz ile eğlenceli dakikalar yaşayabilirsiniz. Online okey oyna bağlantısına ulaşmak için web sitemizi tercih etmeniz yeterlidir.


 Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

2 Yorumlar

 1. sisko

  2 Ekim 2023 at 07:53

  kilo almak için bol bol yemek gerekir

  Cevapla
 2. ПСИХОЛОГ ОНЛАЙН

  12 Ocak 2024 at 13:42

  Okey oyunu, sadece şansa dayalı bir oyun olmanın ötesinde strateji gerektiren bir oyundur. Oyuncular, taşları stratejik bir şekilde kullanarak diğer oyunculara karşı üstünlük sağlamaya çalışır.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.