Okey Nasıl Kazanılır

admin          Okey Nasıl Oynanır     Okey Nasıl Kazanılır     2132 Defa Okundu

Değerlendirmeniz için teşekkürler

Üyelerimizin merakla aradığı okey nasıl kazanılır cevabı galibiyet alıp oyunu bitirebilmek için kuralları ve tüm galibiyet yollarını bilmek gerekmektedir. 7’den 70’şe kadın erkek herkesin büyük bir keyif içerisinde oynadığı topluluk oyunu okey için aslına bakılırsa farklı oyun bitirme şekilleri bulunmaktadır.

canlı okeye kayit olma

canlı okeye kayit olma

Ancak okey nasıl kazanılır sorusuna geçmeden önce oyun içerisindeki taş dizilim kurallarına basitçe bir göz atmak gerekmektedir. Bilindiği üzere okey oyununda taşlar belli bir düzene göre isteka üzerine dizilmektedir. Aynı renkte sayılar sıralı bir şekilde ya da farklı renklerdeki taşlar yine en az 3 tane olacak şekilde 4,4,4 veya 11,11,11, gibi tüm rakamlar bu şekilde sıralanabilir.

Taşlar Doğru Bir Biçimde Bir Araya Getirilmeli

Her oyuncunun elindeki 14 taş tüm bu kurallar çerçevesinde yerleştirilmedikçe hiçbir oyuncu bitemez. Bu durum gerçekleşene dek oyun döngüsü sürmeye devam eder. Son geldiğinde ise birkaç farklı okey kazanma çeşidi bulunmaktadır. Eğer normal olarak oyun bitirilecek ise fazlalık olarak elde kalan her hangi bir taş ortaya atılır ve oyunun sonu gelir. Bu durum oyuncuya iki puan kazandırır. Ancak eğer elde gerçek okey var ise o zaman okey bitme şansı olabilir. Bu durumda 4 puan kazanılabilir. Birkaç el daha oyunun döngü riski sürdürülerek okeyle bitirilme amacı güdülebilir. Eğer elde sahte okey var ise normal bir oyun bitirme olarak kullanılabilmektedir. Okey oyununda bitmek için taşlar mümkün olduğunda seçenekli bir şekilde sıraya dizilmelidir.

Çifte Giderek Oyun Bitirme

online okey nasıl kazanılır

online okey nasıl kazanılır

Yani eğer aynı renk taşlar sıralı bir şekilde daha çok dizilir ise o zaman her iki uç adına da taş yerleştirme fırsatı bulunduğu için oyunu bitirme şansı daha fazla olacaktır. Oyun çifte gidilerek kazanılmak isteniyor ise her bir aynı renk ve rakamdaki taşlar yan yana getirilmelidir. Çifte oyunda çok daha yüksek puan kazanma şansı bulunmaktadır. Bu şekilde Okey nasıl kazanılır sorusu adına birbirinden farklı kazanma şansları bulunmaktadır. Çanak okey oynanıyor ise eğer oyunu okey atarak ya da çifte giderek bitirilirse, çanakta kalanlar da puan getirir. Önemli olan 14 taş en kısa sürede en kolay biçimde kural dizilimine uygun şekilde bir araya getirilmesidir.

Oyunda elindeki 14 taşı ilk sıraya dizen oyuncu oyunu kazanmış olur. Elinde bulunan 15. taşı, önceki atılmış taşların üstüne düşerek oyunu bitirir. Bir per minimum 3 taştan oluşur.

11-12-13-1-2  gibi perlerde 2 geçersiz sayılır. Yani 1’de sonra 2 gelmez.

Okeydeyim’e gelerek okeyde oyun nasıl kazanılır tercihlerini yerine getirmiş oluyorlar. Okeydeyim sayesinde insanlar kaliteli, hızlı ve güvenilir bir ortamda okey oyununda nasıl kazanılır öğrenip keyfini çıkarmış oluyorlar. Şu ana karşılaştığınız okeyde oyun nasıl kazanılır cevaplarını bir kenara bırakmanızın vakti geldi. Okeydeyim size yepyeni, farklı, dinamik ve inanamayacağınız kadar güzel bir okey oynama deneyimini sunacak. Okeydeyim ile en iyi okey oyunu oyna deneyimini yaşamaya hazır mısınız? Okeydeyim bunun için hizmet vermekten gurur duyuyor!

Her blokta beş adet taş bulunur. Taşların rakam kısımları masaya dönük olmalıdır oyuncular taşın rakamını görmemeli. Toplamda 106 adet taş olduğundan dolayı beşli dizimde bir adet taş artar. Oyuna başlamadan önce iki el zar atılır. İlk zardaki rakam dağıtımı yapacak oyuncunun önündeki blokların kaçıncısından başlayacağını gösterir. İkinci zardaki rakam ise seçilen bloktan alttan başlayacak şekilde kaçıncı taşın çekileceğini gösterir. Çekilen taşın bir fazlası okey taşıdır. 4 kişi okey oynayacağı zaman üç oyuncuda 14 taş bir oyuncuda 15 taş olur. Okey taşı oyuna adını veren taştır. Dağıtım öncesi kırmızı sekiz seçildi ise okey taşı kırmızı dokuzdur. Okey taşının bu kadar değerli olmasının sebebi tüm oyun boyunca oyuncuların elde etmek istediği bir taş olmasıdır. Okey taşı her rakamın yerine kullanılır.

İnternet üzerinden online okey oynayabilmek için her geçen gün farklı alternatif sitelerin türediğini söylemek yanlış olmayacaktır. Okey salonu da bu siteler arasında ilk akla gelenlerden biri olmak özelliği taşımaktadır. Kimi kullanıcıların beğendiği kiminin ise beğenmediği genel okey salonu hakkında net bilgilere yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Okey sitesi klasik tasarımı ile kullanıcılarına merhaba demektedir. Bu nedenden ötürü site içerisinde herhangi bir sürpriz yaşanmamaktadır. Bireyler oyun katılımlarını ve oyun seçimlerini üyelik işlemlerini tamamlamalarının ardından halledebilmektedir. Katılımcı sayısının çok olması site açısından bir artıdır ancak üyelik işlemlerinde bazı kullanıcıların şikâyetçi olduğu konular bulunmaktadır.

Oyundaki Genel Puanlama

Her oyuncu oyuna 20 puanla başlar ve başka bir oyuncu her oyunu kazandığında aşağıdaki gibi puan kaybeder:
Bir oyuncu sıradan bir oyunu kazandığında, diğer oyuncuların her biri 2 puan kaybeder.
Bir oyuncu bir okey atarak kazandığında, diğer oyuncuların her biri 4 puan kaybeder.
Bir oyuncu yedi çiftle kazandığında, diğer oyuncuların her biri 4 puan kaybeder.
Oyun, herhangi bir oyuncunun kazanan eli göstermeden sona ererse, o zaman puan yoktur. Çünkü çekilecek taş kalmadığından ve sırası gelen oyuncu önceki ıskartayı alarak kazanamaz. Herhangi bir oyuncunun puanı sıfıra veya altına düşene kadar oyun devam eder. O sırada en yüksek puana sahip olan oyuncu kazanır ve diğer tüm oyuncular kaybedenlerdir.
İstisna: Bir oyuncunun seti tamamlandığında, masanın ortasındaki yığına son taş atılır ve oyun sona erer.

Online Okey Nasıl Kazanılır

Bireylerin online okey nasıl kazanılır sorusuna cevap için daha önce de belirtildiği üzere siteye üye olmaları istenmektedir. Bilgisayar kullanımına hâkim olan bireylerin üyelik işlemlerinde sorun yaşamadıkları bilinmektedir. Ancak bu alanda belli sıkıntıları olan ya da elleri yavaş olan kullanıcılar üyelik işlemleri esnasında hatalı şekilde hareket edebilmektedir. Bunun nedeni ise sitenin üyelik işlemlerinde istedikleri bilgileri uzun tutmasıdır. Kullanıcıların sitenin istedikleri ek bilgileri doldurmasının öze bir anlamı olduğunun da altı çizilmektedir. İlk olarak bilgi paylaşımı kullanıcı hesaplarının güvenlik derecelerini artırmaktadır. İkinci olarak ise bilgi paylaşımı konusunda cömert olan kullanıcılara site özel sürprizler yapabilmektedir. Ancak her halükarda okey oynamak için mail adresi ve üyelik şifresi belirlenerek giriş yapılabilen siteler daha revaçtadır.

Düz Okey Nasıl Kazanılır

Düz okeyde bitmek için 14 adet taşın her birinin yapılmış olan perlerde yer alması gerekmektedir.

canlı okey nasıl kazanılır

canlı okey nasıl kazanılır

Oyuncu elinde fazlalık olan 15’inci taşı attığında ıstakasında dizilmemiş bir taş kalmamalıdır. Okeyde bitmek için fazlalık olan taşı masaya kapalı şekilde atması ve diğer oyunculara ıstakasındaki taşları göstermesi gerekmektedir.

Okeyde her per en az 3 taştan oluşabilmektedir. Aynı renk ve aynı sayı olan taşlardan bir per yapabilmek mümkün değildir. Ancak aynı renk olup ardışık olan sayılardan ve farklı renk olup aynı olan sayılardan yapılan perler geçerli olmaktadır. 12-13-1 bir per oluştururken, bu pere 2 ve sonrakiler eklenememektedir. 1’den sonra taş koymama kuralı bulunmaktadır.

Sohbetli Okey Nasıl Kazanılır

Amacınız sohbetli okey nasıl kazanılır sorusunu öğrenmek ise bunu yapmak çok kolay. Okeydeyim sayesinde Türkiye’nin sayılı yerlerinde olan insanlarla aranızda kıyasıya bir rekabet başlayacak! Yani bütün Türkiye’de ne kadar başarılı bir okey oyuncusu olduğunuzu öğrenebileceksiniz. Bunu öğrenirken başarı sıralaması listesinde bir numara olan kişileri sürpriz hediyeler de bekliyor. Hediye kazanan isimler her hafta yeni bir listenin ilan edilmesiyle değişiyor. Yani bir hafta birinci olmadım diye üzülmeniz gerekmiyor. Diğer hafta yeni listede birinci olabiliyorsunuz. Ne var ki okey oynarken birinci olmak isteyenlerin bol bol okey oynaması ve puan toplaması gerekir. Ne kadar çok okey oynarsanız birinci olma şansınız da o kadar artmış olur.

Klasik Okey Nasıl Kazanılır

Klasik okey oyunu ve şimdiye kadar kullandığınız diğer klasik okey siteleri için tonla para ödemek zorunda mı kalıyordunuz? Cebinizden para çıkmasından bıkıp usandınız mı? Klasik okey nasıl kazanılır sorusu ile klasik okey oynayan kişilerin herhangi bir ücret ödemelerine gerek kalmıyor. Kişiler yalnızca klasik okey oynamak için siteye üye oluyorlar. Üyelik için çok kısa sürede işlem yapabiliyorsunuz. İşlem tamamlandığı anda okey keyfi yapabilirsiniz. Üye olmak için kesinlikle güncel bilgilerinizi girdiğinizden emin olun. Çünkü üyelik sırasında verdiğiniz e mail adresine onay kodu gönderilmektedir. Bu kodu kullanarak okey oynamaya başlayabilirsiniz. Üyeliğinizi kod aracılığı ile onaylamadan okey oynamanız mümkün olmaz.

Canlı Okey Nasıl Kazanılır

İnternet üzerinden canlı okey nasıl kazanılır veya oynamanın en keyifli ve kaliteli adresi olan web sitemizde 7/24 canlı okey oynamak mümkündür. Eğer siz de canlı okey oyununda çok iyi olduğunuzu düşünüyor ve bu yeteneklerinizi Türkiye’nin dört bir yanındaki diğer okey oyuncularına kanıtlamak istiyorsanız en doğru yerdesiniz. Online platformdan sorunsuz bir şekilde hizmet sunan firmamızın web sitesinde okey altyapısı kesintisiz olarak devam etmektedir.

Okey severlerin buluştuğu web sitemizde canlı okey oynamak isteyenler için sınırsız destek verilmektedir. Canlı okey odaları arasından siz de bayanlarla birlikte tanışıp kaynaşabileceğiniz masalara oturabilirsiniz. Günün yorgunluğunu atmak ve yeni insanlarla tanışarak okey oynamanın tadını doyasıya çıkarmak istiyorsanız en doğru adrestesiniz. Firmamızın web sitesinde 7/24 açık ve aktif bir şekilde çok sayıda okey odası bulunmaktadır. Canlı okey oynamak istediğinizde gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Mobil Okeyde Nasıl kazanılır

okeyde nasıl kazanılır

okeyde nasıl kazanılır

Taşları  5  üst üste taş olacak şekilde toplamda 21 tane yerleştirin. Taşları üst üste koyduktan sonra, geriye 1 adet fazla taş kalması gerekir. Oyun başlangıcı fazladan 1 taşa dayanır. Her oyuncunun ıstakasının önünde kaç adet taş yığılı olduğu önemli değildir.  Ancak oyuncu ıstakasının önünde en az 6 taş istifine sahip olmalıdır. Her oyuncu istiflediği taşları ıstaka önünde düzgün bir biçimde dizmelidir.

Dağıtıcı oyuncu dışındaki her oyuncu, eşit sayıda taş istifine sahip olmalıdır. Eğer yığınlar eşit olarak dağıtılmazsa, dağıtıcı oyuncuya istifini tamamlaması için bir adet taş verin.

Diğer Bir Yol ise ;
1- İlk Oyuncu Sizseniz Yere Bir taş atın.Eğer dağıtıcının sağındaki oyuncu olarak bulunuyorsanız, önce siz taş atmalısınız. Taşlarınızı kontrol edin ve sonra işinize yaramayan istediğiniz taşı atın. Yere attığınız taşları dikkatli atın, karıştırmayın.

mobil okey nasıl kazanılır

mobil okey nasıl kazanılır

Mobil okey oyununda, amaç ıstakaya dizilen taşlardan sıralı perler oluşturmaktır. Bir per yapmanızı sağlamayan ya da işlek olmayan taşı atabilirsiniz.
2- Her dönüşte ortadaki taşları kullanın.Eğer sizden önceki oyuncu taş attıysa ve attığı işinize yaramayan bir taş ise oyunun her dönüşünde masanın ortasında dizili olan taşlardan bir taş çekerek oyuna devam edin.
3- Bir taş atın.Yerden veya yan oyuncudan taş aldığınızda ıstakanızda bulunan işinize yaramayan bir taşı atmanız gerekir. Taşı masa üstünde ıstaka dışında buluna  sağ bölüme atın.
4- Taşlarınızı perler halinde dizin.Turu kazanabilmek için kazanan bir okey ıstakası ortaya çıkarmanız gerekir: Bu genellikle per diye isimlendirilen taşların diziliminden oluşur. Örnek bir per dizilimi verecek olursak; Kırmızı serisinden 5-6-7-8, kırmızı 10- sarı 10—mavi 10, yeşil 12-13-1, siyah 6- mavi 6- yeşil 6- kırmızı 6 açık bir eldir.
Çiftleri per olarak da yerleştirebilme imkanınız vardır. Tüm çiftlerin kazanan bir elini bırakma imkanına sahipseniz, diğer oyuncuların daha fazla puan kaybetmesine oynarsınız. Bir çift aynı sayıya ve aynı renklere sahip 2 taştan oluşur.

5- Turu kazanmak için kazanan bir el ortaya çıkarın.Elinizde bulunan taşların 14’nü perler halinde dizdikten sonra, oyunu kazanabilmek için elinizi açabilirsiniz . Kazanan bir eliniz olmadığı sürece perlerinizi asla ortaya açmayın.Fazladan bir taşı yan tarafa  atmak mecburiyetinde olduğunuzu unutmayın, bu yüzden yana atmak için yerden yeni bir taş almanız gerekebilir.
6- Mümkünse okey’i atın.Kazandığını düşündüğünüz elinizi ortaya açtıktan sonra oyunu kazanabilmeniz için yan tarafa  ekstra bir taş atmanız gerekiyor. Elinizde eğer bir okey taşı varsa, okey taşını en son atmayı deneyin. Bu şekilde yaptığınız zaman diğer oyunculara 2 kat ceza yazılacaktır. Dilerseniz bu sayfamızdan da Okeydeyim`e ulaşabilirsiniz.

Renkli Okey Nasıl Kazanılır

Kim telefondan renkli okey oynadığı zaman zorlanmak ister ki? Okeydeyim; renkli okeyde nasıl kazanılır , çok iyi biliyor. Kişilerin kesinlikle zorlanmasını istemiyor. Bu nedenle her yaştan kullanıcı düşünülerek özel tasarım yapılmıştır. Bu tasarım sayesinde her yaştan, her meslekten ve her cinsiyetten insanın kolayca renkli okeyde kazanması mümkün oluyor. Kullanıcılar düşünüldüğü için alınan hizmetten her daim mutlu olunuyor. Türkiye’nin en önemli ve en geniş renkli okey salonu ile siz de renkli okey oynamakta kazanmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Hem de bunu yaparken renkli okey oyununun hızına hayran kalacaksınız. Renkli okey oynamak Okeydeyim sayesinde uzay hızına çıktı!

Cepten Okey Nasıl Kazanılır

Okey oyununda profesyonel seviyede olan oyuncuların yanı sıra kendini geliştirmek isteyenlerin de bir numaralı adresi haline gelen cepten okey sitemizde , rekabetçiler için özel sıralamalar yer almaktadır. Sıralamalar haftalık, günlük veya aylık gibi farklı derecelendirme koşullarına göre oluşturulmaktadır. Cep telefonundan okey sitemizin birbirinden eğlenceli okey salonlarında günün her saatinde okey oynayıp kazanarak , cepten okey nasıl kazanılır sorunun cevabı siz olabilirsiniz.

Böylelikle sıralamadaki yerinizi daha üst sıralara taşıyarak ne kadar başarılı bir okey oyuncusu olduğunuzu da sadece arkadaşlarınıza ve sizi yakından takip eden okey oyuncularına değil Türkiye’nin dört bir yanındaki okey meraklılarına kanıtlayabilirsiniz. Sıralamada daha üst yerlerde kendinize yer bulmak istiyorsanız siz de cepten okey sitemiz üzerinden 7/24 faydalanarak yeni oyunlarda cepten okey oyunu nasıl kazanıldığını ortaya koyup başarılı sonuçlar almanız yeterli olacaktır. Okey sitemize telefondan üzerinden dilerseniz bütün gün boyunca gerçek kullanıcılara karşı cepte okey oynama şansına sahip olabilirsiniz.

İkili Okey Nasıl Kazanılır

İyi bir oyuncu olmanın ilk şartı yerdeki taş trafiğini takip etmektir. Her taştan iki adet olduğu için ihtiyacınız olan taşların yere atılıp atılmadığını kontrol etmeye devam edin. Gerekli taşlar bittiğinde el değiştirebilir ve başka bir taş bekleyebilirsiniz.

Okey sitelerinin ikili olanıyla okey oynadığınız sürece ne zaman, ne kadar süre için ikili okey oynadığınızın bir önemi olmayacak. Çünkü ikili okey sitesi ne zaman ne de okey oynama süresi konusunda herhangi bir kısıtlamanız bulunuyor. İsterseniz gecenin köründe isterseniz de sabah vaktinde okey oynamak için ikili okey sitelerine girebilir. Saate rağmen yine de eş bulabilirsiniz.


 Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

2 Yorumlar

 1. ze7g29

  22 Nisan 2023 at 19:47

  kazanmak için tek gereken bitmek 😀

  Cevapla
 2. oyuncu45

  5 Mayıs 2023 at 02:07

  tamam okey kuralları bunlar ama ne kadar öğrensenizde beni yenemezsiniz 😀

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.