Sayılı Okey Oyna

admin          Okey Oyna     Sayılı Okey Oyna     3419 Defa Okundu

Değerlendirmeniz için teşekkürler

Bulunduğumuz teknoloji çağına rağmen eskimeyen sayılı okey oyna ,Türk toplumu tarafından eskiden beri oynanan klasikleşmiş bir masa oyunu türüdür. Günümüzde internet sayesinde en eski olan alışkanlıklar bile dijital platformlara taşınıyor ve sayılı okey oyununu da bu şekilde sanal olarak oynama fırsatına sahip olduğumuz için oldukça şanslıyız.

canlı okeye kayit ol

canlı okeye kayit ol

Tüm oyunlarda olduğu gibi sayılı okey oynamak için de bilmeniz gereken kurallar ve oynadıkça tecrübe etmeniz gereken stratejiler vardır. Stratejileri belirttiğimiz gibi oynadıkça tecrübe ile edinebilirsiniz fakat kuralları okuyup anladıktan sonra sayılı okey oyna oyununda usta olma yolunda karşınıza kimse çıkamaz. Okeyii sayılı olarak oynanan oyununda toplam 106 tane olmak üzere taş bulunmaktadır. Ve taşları dizebilmek için ıstaka gerekmektedir, neyse ki internet sayesinde oynanan sayılı mobil okey platformumuzda ıstaka, masa gibi gereken zahmetli araçlara ihtiyacınız yok. Sanal platformlarda masalar hazır olarak sizi beklemektedir ve tek tıkla eğlenceye dahil olabilirsiniz.

Sayılı okey kurallarına kısaca göz atacak olursak şöyledir:

Taşlar oynayan kişilere 15’li olacak şekilde dağıtılır. Bir kişide ise fazladan bir taş bulunur ve o kişi ilk oyunu oynar ve taşını atar. Böylelikle taş sayısında bir değişiklik olmaz. Kişi isterse atılan taşı alıp elindeki taşları üçerli veya daha fazla sayılı perler yapabilir. Bu perlerde ise aynı renk olmak koşulu ile sıralı sayılar, farklı renk olmak koşulu ile aynı rakamlar kullanılır. Kuralları anlamak biraz karışık olsa da zamanla yapacağınız pratikle bu durumu uygulamalı olarak göreceğiniz için kolaylıkla aşabilirsiniz. Pratikleri ister bilgisayara karşı ister gerçek oyunculara karşı sayılı okey oyunu oynarken yapabilirsiniz. Sayılı okey kendi içinde 8 adet oyun türüne ayrılmaktadır bunlar: Okey (klasik okey), 101 Okey, 10 Taş Okey, Renkli Okey, Gin Okey, Rummy, Kalooki, Kansas olmak üzere sekiz çeşit sayılı okey oyna türü bulunmaktadır. Fakat internette oynanan platformlarda genellikle sadece üç türü oynanır. Bunlardan ilki sayılı okey denilen düz okeydir.

sayılı okey oyna

sayılı okey oyna

Sayılı okey oyunu çoğunlukla oyuna yeni başlamış veya oyunu öğrenen kişilerin oynadığı okey türüdür. Bu okey türü her ne kadar eğlenceli olsa da belirli bir süreden sonra zorluk seviyesi en az olan okey türü olduğu için oynayan kişiler daha fazla eğlence aradığı için bir diğer okey türü olan sayısız okey oynayı öğrenerek daha fazla eğlenebilir. Fakat 101 okey çok fazla kural içerdiği için öğrenmesi zor olabilir. Orta seviye diyebileceğimiz bir okey türü vardır o da çanak okeydir. Ayrıca Çanak Okey Nasıl Oynanır sorunun yanıtını o linkte bulabilirsiniz.

Sayılı okeyde kurallar düz kural ile hemen hemen aynıdır, tek farkı kişinin bitmesi için okey atması gerekir veya çift atabilir, ancak bu şekilde çanak kırma denilen ödül havuzundaki puanı alabilir. Sayılı çanak okeyde elde edilecek olan ödülün büyüklüğü fazla olduğu için rekabet ve alınan haz açısından diğer okeylere nazaran daha büyük fark vardır. Fakat tüm okeyin sayılı oyunu türleri sizi beklemekte olup istediğiniz sayılı çanak okey oyununu oynayabilirsiniz.

Sayılı Okey Oyunu

Eğer bulunduğunuz yerden  sayılı okey oyunu  oynamak için para ödemeniz gerektiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü okey oynamak için tek kuruş ödemeniz gerekmiyor. Ücretsiz şekilde sayılı okey oyununa kayıt olarak okey keyfi yapmaya başlayabiliyorsunuz. Keyif yapmak için önce sayılı okey sitelerine üye olmanız gerekiyor. Üyelik işlemleri bir iki dakika gibi kısa sürede gerçekleşiyor. Üye olduğunuz zaman bazı bilgiler sizden istenecektir. İstenilen bu bilgileri girdikten sonra belirttiğiniz e mail adresinize onay gönderilecektir. Bu onay linkine tıkladıktan sonra üyeliğiniz aktif hale gelecek. Üyeliğinizin aktif hale geldiği andan itibaren okey oyununu sayılı şekilde oynamaya başlayabileceksiniz. Artık para ödemeden yüksek kalitede sayılı okey oyunu oynayabilirsiniz.

Sayılı okey oynamanın keyfi sayılı okey sitelerimiz ile çıkar! Sayılı okey siteleri her seviyeden okeyi sayılı  oyuncusuna hitap etmektedir. Daha önce okeyi sayılı olarak oynamadığınız için sayılı okey sitelerine gelmek istemiyor musunuz? Burada yalnızca profesyonel sayılı okey oyuncularının olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz demektir. Çünkü  sayılı okey sitesinde her türlü insan var ve bu insanların seviyesi elbette yalnızca profesyonel değil. Profesyonel oyuncular kendi seviyelerine uygun rakip bulabilirler, usta olmayan oyuncular da. Yalnızca okey sitemize gelmeniz ve üye olarak oynamaya başlamanız yeterli! Dilerseniz sayılı okey sitesinde rastgele eşleşme özelliğini kullanarak hangi seviyeden olduğunu bilmediğiniz oyuncular ile oynayabilir, dilerseniz de seviyeye göre diğer oyuncular ile eşleşerek sayılı okey oynama keyfini yaşayabilirsiniz.
Bu okeyi sayılı şekilde oynamak için web tarayıcıya girmenize, sayfanın açılmasını beklemenize gerek yok. Okeyi çok hızlı, pratik ve güvenli bir şekilde oynamak için sayılı okey mobil uygulaması var. İnsanlara daha iyi bir sayılı okey deneyimi sunan bu uygulamaya sahip olmak için herhangi bir ücret ödenmesi gerekmiyor. Ücret ödemeden uygulama Google Play üzerinden telefona indirilebiliyor. Şu an için uygulama yalnızca Android işletimcisi ile çalışan telefonlar için uygundur. IOS işletimcisi ile çalışan telefonların da sayılı okey keyfini mobil uygulama aracılığı ile yapabilmeleri için çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Sayılı Okey Oynamanın Hafızaya Faydaları

Sayılı okey, geleneksel okey oyununun bir varyasyonudur ve sayı taşlarının kullanıldığı bu oyun, hafıza gelişimine bir dizi olumlu katkıda bulunabilir. İşte sayılı okey oynamanın hafızaya faydaları:

1. Sayıları Hatırlama Yeteneğini Geliştirir:

 • Sayılı okeyde, taşların üzerinde sayılar bulunur ve bu sayıları hatırlamak oyuncuların zihinsel yeteneklerini geliştirir. Her oyuncu, elindeki taşları ve masada açık olanları izleyerek hangi sayıların kullanıldığını takip etmelidir.

2. Görsel Belleği Güçlendirir:

 • Sayılı okey, görsel hafızayı geliştirmek için ideal bir oyundur. Taşların sayıları ve renkleri, oyuncuların bu bilgileri hızlı bir şekilde işlemelerini gerektirir.

3. Odaklanma Yeteneğini Artırır:

 • Sayılı okey oyunu, oyuncuların dikkatlerini oyun tahtasına ve rakip oyuncuların hamlelerine yoğunlaştırmalarını gerektirir. Bu da odaklanma yeteneğini artırabilir.

4. Stratejik Düşünmeyi Teşvik Eder:

 • Sayılı okey, stratejik düşünme yeteneklerinizi geliştirmenize yardımcı olabilir. Hangi taşları kullanmanız gerektiğini ve hangi taşları rakiplerinize bırakmanız gerektiğini düşünmek, stratejik zekanızı geliştirebilir.

5. Hızlı Karar Vermeyi Teşvik Eder:

 • Sayılı okeyde, zaman sınırlıdır ve oyuncuların hızlı kararlar vermesi gerekir. Bu da hızlı düşünme ve karar verme becerilerini geliştirebilir.

6. Analitik Düşünmeyi Destekler:

 • Sayıları ve taşların kombinasyonlarını analiz etmek, oyuncuların analitik düşünme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olabilir.

7. Bellek Gücünü Artırır:

 • Sayılı okey oynarken, oyuncuların eldeki taşları ve açıkta bulunan taşları hatırlamaları gerekir. Bu, bellek gücünü artırabilir.

Sayılı Okey

Siz de sayılı okey oyunu oynayarak sohbet etmek isterseniz doğru adrestesiniz demektir. Sayılı okey oynamak da sosyalleşmek demektir. Günümüzde insanlar ne yazık ki sosyalleşmek için yeteri kadar vakit ayıramıyorlar. Sayılı okey oyunu oynarken bir yandan güzel vakit geçirirken diğer yandan sosyalleşmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Sohbet etme özelliğini kullanmak isteyen kişilerin ek ücret ödemelerine gerek yok. Eğer ben sohbet etmek istemiyorum derseniz dilerseniz bu özelliği kapatabiliyorsunuz. Sohbet etme özelliğinin kapatılması kalıcı olmuyor. Yani kişiler bu özelliği yeniden arzu ettikleri zaman kullanmaya başlayabiliyorlar.

sayılı okey oyunu

sayılı okey oyunu

Boş zamanınızı eşli okey oynayarak geçirmek istediğiniz zaman, vakit geçirdiğiniz kişilerin saygılı olması önemlidir. Ortam kalitesi sayılı okey oyunu isteyen üyeler için son derece önemlidir. Çünkü sayılı okey oynarken kimse rahatsız edilmek istemez.Sayılı okey sitesi  üyelerinin her biri, siteye üye oldukları zaman topluluk kurallarına uyduklarını beyan etmiş olurlar. Gerçekten de sayılı okey sitesi üyeleri topluluk kurallarına uyarlar. Bu sayede ortam kalitesi korunur. Topluluk kurallarına uymayan herhangi bir üyenin tespit edilmesi halinde bu kişilerin üyelikleri kalıcı olarak askıya alınır. Burada amaç diğer üyelerin rahatsızlık duymamasıdır. Herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmanız halinde şikayet etme butonuna basarak hakkınızı arayabilirsiniz.

Mobil Sayılı Okey

Ne zaman mobil sayılı okey oynasanız kaçıncı sırada olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Diğer sayılı okey oyunu platformlarından farklı olarak sayılı okey sitesi , üyelerine kaçıncı sırada olduklarını öğrenmeleri için başarı listesi sıralaması uygulamasını sunmaktadır. Bu sıralama bütün üyeler içinde yani bütün Türkiye dahilinde yapılmaktadır. Üyeler ne kadar iyi derecede sayılı okey oyunu oynadıklarını bu sıralama sayesinde öğrenmiş olurlar. Okeyyi sayılı olarak mobilden oynayan kişiler oyunlarda yüksek skor elde ederek listede üst sıralarda yer alır. Başarı sıralamasında üst sıralarda olmak isteyen kişilerin bir hafta içinde bol bol mobil sayılı okey oynayarak puan toplaması gerekir. Her hafta yeni bir başarı listesi ilan edilmektedir. Eğer bir hafta birinci olamadıysanız üzülmeyin. Okeydeyim’de sayılı okeyi mobil şekilde oynamaya devam edin. Puanları toplayın ve bir sonraki hafta birinci olma şansını yakalayın.

Canlı Sayılı Okey

Tatilde, işte, evde sayılı okeyi canlı oynarken elbette zorlanmayı istemezsiniz. Mümkün olan en kolay şekilde canlı sayılı okey oynamak istersiniz. Bunun için site ara yüz tasarımı son derece önemlidir. Site ara yüz tasarımının kullanıcıların kolay okuyacağı, zorlanmadan hareket edebilecekleri, açık, yalın, anlaşılır olması gerekir. Sayılı okey sitesi , her yaştan ve türden kullanıcıyı hedef alarak en optimum ara yüz tasarımının altına imzasını atmıştır. Okeydeyim’de 7 yaşındaki biri de 70 yaşındaki biri de zorlanmadan sayılı okeyi canlı kişilerle oynamanın keyfini çıkarabilir. Kullanıcı bazlı site tasarımı sayesinde okeyi sayılı oynamak tereyağından kıl çeker gibi olacak!

Sayılı Okey Siteleri

Tarayıcı kullanarak site ziyaret ettikten sonra sayılı olarak okey oynama zorunluluğunuz yok. Sayılı okey siteleri sayesinde yalnızca bir tek uygulamanın üzerine tıklayarak anında sayılı okey oyunu oynamaya başlayabiliyorsunuz. Okey mobil uygulaması şu an için yalnızca Google Play’de yer alıyor. Yani Android işletim sistemiyle çalışan telefona sahip olan kişiler telefonlarına bu uygulamayı indirebiliyor. Çalışkan sayılı okey siteleri ekibi IOS işletim sistemiyle çalışan telefon sahiplerinin de Okeydeyim mobil uygulamasına sahip olmasını istiyor. Bu nedenle uygulama üzerinde halen çalışmaktadır. Mobil uygulamayı kullanarak ne zaman isterseniz o zaman sayılı okey oyunu oynayabilirsiniz. Günün her saati sayılı okey oyunu oynamak için sayılı okey sitesini ziyaret ettiğinizde mutlaka okey oynamak için bekleyen üyeleri bulabilirsiniz.

Sayılı Okey Sitesi

Canınız sayılı okey oynamak istiyor ancak güvenilir sayılı okey sitesi öncesinde oynayabileceğiniz bir ortam bulmakta zorlanıyor musunuz? İnsanların sizi rahatsız etmesinden mi çekiniyorsunuz? Sayılı okey sitesi ile bu gibi çekincelere asla yer yok. Çünkü sayılı okey sitelerimiz üyelerine huzurlu, mutlu, güvenli ve kesinlikle rahatsız edilmedikleri bir ortam sunmaktadır. Sayılı okey sitesi ile okeyi mobilden sayılı şekilde oynarken sizi kimse rahatsız edemez. Arkadaş ortamının yüksek kalitede olması amacı ile topluluk kuralları yayınlanmıştır. Üye olan kişilerin hepsi bu kuralları kabul ettiklerine en başından onay vermiş olurlar. Sitede bulunan uzman ekip, bütün sayılı okey site üyelerini denetlemekte ve herhangi bir sorun olması halinde bu sorun hakkında araştırma yapmaya başlamaktadır.

sayılı okey sitesi

sayılı okey sitesi

Herhangi bir sorun tespit edilmesi halinde, kullanıcı hakkında işlem başlatılır ve kullanıcı siteden sonsuza kadar uzaklaştırılır. Sayılı okey sitelerinde başka bir insanı rahatsız etmenin ikinci seferi olamaz. İşte bu uygulamalar sayesinde ortamımıza gelerek sayılı okey oynayan insanların huzuru neşesi eksik olmaz. Eğer sayılı okeyi sayılı olarak mobil bir şekilde oynamak istiyorsanız bunun için adres belli. Bütün Türkiye’nin bir numaralı tercihi olan sayılı okey sitesi ile oyun oynamanın keyfini rahatsız edilmeden çıkaracağınızın garantisini veriyoruz. Sırf bu yüzden sitenin özelliklerini açıp kapatmak site üyelerinin ellerine verilmiştir. Dileyen kullanıcılar site üzerinden diğer oyuncular ile sohbet ederlerken diğer oyuncular istedikleri zaman sitenin sohbet özelliğini devre dışı hale getirebilmektedir.

Sayılı okey oyunu, çevrimiçi platformlarda da popülerdir ve birçok okey sitesi oyunculara çevrimiçi olarak bu oyunu oynama fırsatı sunar. İşte bazı popüler sayılı okey siteleri:

 1. Okey Plus (Facebook): Okey Plus, Facebook üzerinden okey oynamak isteyenler için popüler bir seçenektir. Arkadaşlarınızla veya diğer oyuncularla çevrimiçi okey oynayabilirsiniz.
 2. Oyun Oyna: Oyun Oyna, farklı oyun seçenekleri sunan bir oyun platformudur. Sayılı okey oynamak isteyenler için de çeşitli okey odaları bulunur.
 3. Mynet Okey: Mynet, Türkiye’nin en büyük oyun platformlarından biridir ve sayılı okey oynamak için çeşitli okey odaları sunar.
 4. Okey Salonu: Okey Salonu, okey ve sayılı okey severler için çevrimiçi bir platform sunar. Farklı seviyelerdeki oyuncularla karşılaşabilirsiniz.
 5. Okey Extra: Okey Extra, mobil cihazlar için özel olarak tasarlanmış bir okey oyunudur. İster tek başınıza ister arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz.
 6. Sesli Okey: Sesli Okey, sesli iletişim seçeneği sunan bir sayılı okey platformudur. Bu özellik, oyuncular arasındaki iletişimi daha eğlenceli hale getirebilir.
 7. Okeydeyim : Türk okey oyunlarını çevrimiçi olarak oynamanıza olanak tanır. Ücretsiz olarak kaydolabilir ve farklı okey odalarında oyunlarınıza başlayabilirsiniz.

Sayılı Okey Nasıl Oynanır

Temel olarak geleneksel okeyin kurallarına dayanır, ancak sayıların taşların değerlerini belirlediği bir sistem vardır. Bu kısımda sayılı okey nasıl oynanır , nasıl kazanılır ve başlıca taktikleri nelerdir öğrenmiş olacağız. Öncelikle sayılı okey kurallarıyla başlayalım.

 1. Taşların Dağıtılması: Oyun, 106 taşlık bir set ile oynanır. Taşlar, 1’den 13’e kadar dört farklı renkte (sarı, mavi, kırmızı, siyah) ve her renkte 2 adet joker içerir.
 2. Başlangıç Taşı Belirleme: Dağıtımın ardından, masanın ortasına bir taş açılır. Bu açılan taş, oyunun başlangıç taşıdır.
 3. Sıra ve Oyunun Amacı: Oyun, sırası gelen oyuncunun bir taş çekmesi ve bir taş atmasıyla ilerler. Amacı, elindeki taşları gruplara ayırarak setler veya seriler oluşturmaktır.
 4. Setler ve Seriler: Oyuncular, aynı rakamın farklı renklerdeki üçlüsünü veya aynı renkte farklı rakamlardaki üçlüsünü bir araya getirerek setler veya seriler oluştururlar.
 5. Sayılar ve Değerleri: Sayılı okeyde taşların değerleri taşın üzerindeki sayılara göre belirlenir. Örneğin, sarı renkteki 5 numaralı taş 5 puan değerindedir.
 6. Bitirme Aşaması: Oyuncu, elindeki tüm taşları setlere veya serilere ayırdığında bitirir. Diğer oyuncu da elindeki taşları bitirerek oyunu sonlandırır.

Sayılı Okey Kuralları

Yaşamın her alanı biraz streslidir ama sayılı okey bu stresi alır. Okul, iş, aile, çocuklar vb. insanların sıkıntıya girmesine yol açabilir. Siz de böyle bir durum içinde olabilirsiniz. Ancak bu durum çözümsüz değil. Yapılan çalışmalar sayılı okey oynayan kişilerin , oyun oynadıktan sonra çok daha iyi bir sayılı okeyin kurallarına hakim olduklarını ortaya koymuştur. Sayılı okey kuralları ile siz de stresli olan duygu durumunuzu silerek yerine stressiz ve mutlu bir duygu durumunu getirebilirsiniz. Sayılı okey salonu ile bütün bunları yaparken asla ücret ödemeniz gerekmez. Sayılı okeyin kuralları sizin için adeta ücretsiz bir terapi alanı olacak! Okey Şeker  sitemiz ile sosyalleştikten sonra işinize, okulunuza ve yapmak istediğiniz şeylere daha iyi sarılacaksınız.

Sayılı Okeyde Kazanmak

Sayılı okey ile kendi seviyenize uygun oyuncu bulmakta zorlanmayacaksınız. Günün istediğiniz saatinde bedava sayılı okey oynayabileceğinizi ve sayılı okeyde kazanmanın tadını alacağınızı biliyor muydunuz? Yanlış duymadınız, sayılı okey sitemiz ile kesintisiz 7 gün 24 saat boyunca oyuncu bulabilirsiniz. Hem ücretsiz sayılı okey oynayacak hem de sayılı okeyde kazanmanın keyfini geçireceksiniz. Bunları yapmak için de herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Üyelik ve sayılı okey nasıl kazanılır öğrenmek ücretsizdir. Farklı seviyeden oyuncular ile eşleşmek için isterseniz rastgele eşleşme özelliğini tercih edebilirsiniz. Dilerseniz istediğiniz oyuncular ile eşleşerek de oyun keyfini çıkarabilirsiniz. Sayılı okeyde kazanmakta oyuncular patrondur. Oyuncular diledikleri seçimleri yaparak sayılı okey keyfini çıkarabilirler.

 • Oyun, bitiren oyuncunun elindeki taşların puan değerleri toplanarak belirlenir. Diğer oyuncunun elindeki taşların puan değerleri eklenerek bitiren oyuncunun puanı belirlenir.
 • Oyuncular, belirlenen puana ilk ulaşan veya belirli bir puana ilk ulaşan oyuncu oyunu kazanır.

Öneriler ve Stratejiler:

 1. Taşları Doğru Kullanma: Sayılı okeyde strateji önemlidir. Taşları doğru kombinasyonlarla birleştirmek ve rakiplerin hamlelerini öngörmek kazanma şansını artırabilir.
 2. Dikkatli Takip: Diğer oyuncuların oyunlarını takip etmek ve ellerinde hangi taşları kullanıp kullanmadıklarını gözlemlemek önemlidir.
 3. Esneklik: Planlarınızı değiştirmek ve esnek olmak, oyun içerisindeki değişen durumlara uyum sağlamak için önemlidir.

Sayılı okey, strateji gerektiren ve dikkat isteyen bir oyundur. Taşların değerlerine dikkat ederek ve stratejinizi geliştirerek oynadığınızda daha başarılı olabilirsiniz.

İnternet Üzerindeki Sayılı Okey Oyunları ve Sosyalleşme

Günümüzde, internetin yaygınlaşmasıyla birlikte oyunlar da dijital dünyaya taşındı. Sayısız çevrimiçi oyun seçeneği arasında, okey oyunları oldukça popülerdir ve sosyal etkileşim açısından da önemli bir rol oynamaktadır. İnternet üzerindeki sayılı okey oyunları, insanların hem eğlenceli vakit geçirmelerine hem de sosyalleşmelerine olanak tanır. İşte bu oyunların sosyalleşmeye katkılarına dair bir inceleme:

Çevrimiçi Arkadaşlarla Bağlantı Kurma: İnternet üzerindeki okey oyunları, uzak mesafelerdeki arkadaşlarınızla bile oynamanıza imkan verir. Farklı bölgelerde yaşayan veya iş seyahatleri nedeniyle uzak kalan dostlarınızla okey oynayarak iletişim kurabilirsiniz. Bu, arkadaşlıkları güçlendirmenin harika bir yoludur.

 • Yeni Arkadaşlar Edinme: Çevrimiçi okey oyunları, farklı insanlarla tanışma fırsatı sunar. Oyun odalarında veya platformlardaki topluluklarda, benzer ilgi alanlarına sahip insanlarla karşılaşabilirsiniz. Bu da yeni arkadaşlar edinmenize ve sosyal çevrenizi genişletmenize yardımcı olabilir.
 • Rekabet ve İşbirliği: Okey oyunları, rekabetçi bir atmosferde oynanabilir veya işbirliği gerektirebilir. Rakiplerle rekabet ederken adrenalin yükselirken, takım arkadaşlarınızla stratejiler geliştirerek işbirliği yapma yeteneğinizi geliştirebilirsiniz. Bu denge, sosyal becerilerinizi çeşitlendirebilir.
 • Zihinsel ve Duygusal Entelektüel Gelişim: Okey, strateji, planlama ve tahmin yeteneklerini gerektiren bir oyundur. Bu oyunlar, zihinsel keskinliği artırabilir ve duygusal zeka üzerinde olumlu etkiler yaratabilir. Ayrıca, oyun sırasında yaşanan zaferler ve başarılar, duygusal tatmin sağlayabilir.
 • Eğlenceli ve Rötarlı Sohbetler: Okey oyunları sırasında oyuncular, oyunun durağında sohbet edebilirler. Bu, sadece oyunu daha eğlenceli hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda oyuncular arasındaki sosyal bağları da güçlendirir.

Sonuç olarak, internet üzerindeki sayılı okey oyunları, insanların sosyalleşmelerine büyük katkılar sağlar. Bu oyunlar, arkadaşlarla iletişimi güçlendirir, yeni arkadaşlıklar kurma fırsatı sunar, rekabet ve işbirliği deneyimleri sağlar, zihinsel ve duygusal gelişimi teşvik eder ve eğlenceli sohbetlerle dolu keyifli anlar sunar. Dolayısıyla, çevrimiçi okey oyunları, hem eğlence hem de sosyalleşme açısından mükemmel bir seçenek olabilir.


 Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

6 Yorumlar

 1. Anonim

  19 Ekim 2021 at 13:54

  Visitor Rating: 5 Stars

  Cevapla
 2. Anonim

  23 Ekim 2021 at 12:45

  Visitor Rating: 5 Stars

  Cevapla
 3. Kerizim Okey

  28 Kasım 2022 at 22:54

  burda oyunu oynamak güzel ama kardeş sitenizi de unutmayın 😀

  Cevapla
 4. thabego

  12 Aralık 2022 at 05:54

  bu oyunu burda öğrendim. yöneticiler çok yardımcı oldular sağolsunlar

  Cevapla
 5. zabaw

  9 Şubat 2024 at 00:36

  Bilgisayarınızda ciddi bir sorun olduğunda veya sorunu çözmek için format atmayı düşündüğünüzde, öncelikle önemli dosyalarınızı yedekleyin.

  Cevapla
 6. nternetowy

  14 Şubat 2024 at 13:05

  Güvenli mod, bilgisayarınızın temel sürücülerle başlamasını sağlar ve bazı sorunları tanımlamanıza yardımcı olabilir.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.